NIE dla zwolnienia Michała Jastrzębia - nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 4 w Zawierciu

Zawiercie, 19 maja 2020 roku

 

 

Do

 

Pana Prezydenta Miasta Zawiercie

 

 

Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4
im. Mikołaja Kopernika w Zawierciu

 

 

 

Jako Rodzice uczniów SP nr 4 z niepokojem przyjęliśmy informację o zmianach kadrowych, które zaszły w ostatnim czasie w Szkole.

Wszyscy zastanawiamy się czy zmiany były konieczne i jakimi względami były one podyktowane?

 

Niniejsze pismo kierujemy szczególnie poruszeni zaprzestaniem współpracy z Panem Michałem Jastrzębiem – nauczycielem wychowania fizycznego i instruktorem zajęć szachowych w Szkole.

 

Pan Michał zaszczepił w naszych Dzieciach zainteresowanie i pasję gry w szachy.
Z ogromnym poświęceniem uczy i trenuje Dzieci. Pokazał wspaniałą alternatywę dla gier komputerowych i spędzania czasu z telefonem komórkowym. Gra w szachy uczy cierpliwości, analitycznego myślenia, planowania, strategii – cech tak potrzebnych i pożądanych u młodych osób. Dzieci zakochały się w tej grze, w zajęciach i robią ogromne postępy.

 

 

regulamin.jpg

 

 

W obecnym czasie pandemii koronawirusa Pan Michał poświęca swoim uczniom bardzo dużo czasu w trakcie zajęć zdalnych i mimo zamkniętych szkół, Dzieci cały czas grają i trenują. Już w przyszłym roku szkolnym mieliśmy plany, by Uczniowie wzięli udział w pierwszych turniejach międzyszkolnych. Obserwując dynamiczny rozwój i postępy Dzieci niewykluczone, że udział zakończyłby się niejednym sukcesem, a nawet w przypadku jego braku byłoby to kolejne cenne doświadczenie i nauka dla naszych Dzieci. W niedługim czasie SP nr 4 mogło być najbardziej „szachową” szkołą w mieście, rejonie, województwie.

 

online.jpg

 

Dodatkowo Pan Michał jest lubianym i szanowanym nauczycielem wychowania fizycznego. Jego uczniowie bardzo Go chwalą, lubią lekcje z Nim i cenią Jego zaangażowanie i sposób prowadzenia zajęć. Trudno znaleźć ucznia wyrażającego negatywną opinię o tym Nauczycielu. Za to pozytywy słychać od każdego.

 

maska.jpg

 

Pytanie: Co teraz? Każdemu z Rodziców z troski o swoje Dzieci nasuwają się poniższe pytania.

W szkole zajęcia wychowania fizycznego prowadziło do tej pory 4 nauczycieli. Po zwolnieniu Pana Michała Jastrzębia nauczycieli pozostaje troje. Czy pozostali nauczyciele również prowadzą z takim zaangażowaniem i pasją zajęcia pozalekcyjne z uczniami Szkoły? Kto zastąpi Pana Michała na zajęciach szachowych? A jeśli nie ma w planach tych zajęć, to co Szkoła zamierza zaoferować w zamian? Czy nie szkoda poświęconego czasu i zapalonej w Dzieciach iskry?

Czy decyzja o zwolnieniu Pana Michała Jastrzębia nie była zbyt pochopna? I czy była to jedyna możliwa opcja? Dlaczego redukcja zatrudnienia dotknęła akurat tego nauczyciela i czy nie ma możliwości, aby Pan Michał Jastrząb nadal uczył w SP nr 4?

 

michalj.jpg

 

Wszystkie powyższe argumenty pokazują, że najlepszym dla naszych Dzieci, a tym samym dla Szkoły, byłoby kontynuowanie współpracy z Panem Michałem Jastrzębiem.

Wszyscy niżej podpisani liczą na powrót Pana Michała Jastrzębia do pracy w SP nr 4 i jego kontynuację pracy jako nauczyciela wychowania fizycznego oraz opiekuna zajęć szachowych w zbliżającym się roku szkolnym 2020/2021.

 

Mając na względzie dobro naszych Dzieci – uczniów Szkoły prosimy o rozpatrzenie naszego stanowiska i pochylenie się nad naszą prośbą.


Z wyrazami szacunku

 

Rodzice Uczniów Szkoły
Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika
w Zawierciu