Natychmiastowe wstrzymanie wycinki drzew przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie

Szanowny Panie Prezydencie!

My niżej podpisane i podpisani zwracamy się z prośbą o natychmiastowe odstąpienie od planów wycięcia drzew przy ul. Piłsudskiego w ramach prowadzonego tam remontu i przebudowy drogi. 

Uważamy, że priorytetem dla miasta powinna być dbałość o tereny zielone, zadrzewienie i zacienienie miasta, które jest niezmiernie korzystne dla ochrony komfortu, zdrowia i samopoczucia mieszkańców. W obliczu zmian klimatycznych, rosnących rok do roku temperatur drzewa stanowią naturalną i skuteczną ochronę przed skutkami upałów. Wystawienie na wysokie temperatury przyczynia się do zaostrzenia chorób układu krążenia, na które umiera blisko 200 tysięcy osób rocznie. Wpływa to również na jakość życia w mieście i jego atrakcyjność zarówno dla turystów jak i osób na stale w nim żyjących. Nowe zasadzenia zaczną spełniać funkcje drzew zaplanowanych do wycięcia dopiero za kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. 

Ulica Piłsudskiego w Koszalinie to jeden z najbardziej urokliwych fragmentów naszego miasta. Jest jedną z niewielu pamiątek po przedwojennym Koszalinie, częścią naszej wspólnej historii i tożsamości. Klimatu nadaje jej właśnie intensywne zadrzewienie. Zaplanowana wycinka pozbawi zatem nasze miasto bardzo istotnego waloru. 

Rozumiejąc konieczność przeprowadzenia prac remontowych, domagamy się jednoczesnie zadbania o nasze wspólne dobro i odstąpienia od nieracjonalnego i szkodliwego  planu wycięcia drzew przy ul. Piłsudskiego w dniu 22.02.2021. 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Jacek Wezgraj do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...