Nie chcemy dzików w Olsztynie!

Dziki to bagatelizowany w Olsztynie problem, z roku na rok tych dzikich zwierząt jest coraz więcej w naszym mieście. Dziki doskonale odnajdują się w mieście, plądrując świetniki, ogrody i korzystając z "gościnności"  niektórych mieszkańców Olsztyna gdyż część osób, nie analizując konsekwencji dokarmia te zwierzęta.

Problem staje się na tyle poważny, że coraz częściej zdarzają się ataki dzików na zwierzęta domowe i to jest powodem powstania tej petycji. 

17.07 około godziny 8:30 dzik zaatakował mojego 5 kilogramowego, głuchego psa i spowodował powstanie 2 szarpanych ran na klatce piersiowej. Całe zdarzenie miało miejsce w bliskiej okolicy szkoły i miejsca często uczęszczanego przez ludzi z dziećmi. Sam mam malutkie dziecko w domu, które niedługo zacznie chodzić i aż boję sobie wyobrażać, co by mogło się stać, gdyby zamiast psa w tym czasie i miejscu szło małe dziecko.

image1_(1)1.jpegimage0_(3).jpeg

Pragnę zaznaczyć, iż pies nie był agresywny, nie szczekał, a więc dzik najprawdopodobniej zaatakował psa "broniąc" terytorium lub swoje potomstwo.

Taki sytuacji jest w naszym mieście coraz więcej!

Niestety argumentacja niektórych ludzi o nieszkodliwości tych dzikich zwierząt w naszym mieście jest mi obca i "na własnej skórze" przekonałem się jak dużym niebezpieczeństwem są dziki zamieszkujące miasto.

Podpisując tą petycję dajesz możliwość zakomunikowania władzom miasta, że jest to realny problem i zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt domowych. Zwierzęta te powinny zostać skutecznie odstraszone lub odseparowane.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Paweł Kiełek do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook