NIE dla budowy zlewni ścieków w okolicach Czajki w Choszczówce.

Do:

Prezydent m.st. Warszawy

Hanna Gronkiewicz-Waltz

pl. Bankowy 3/5, pok. 129

00-950 Warszawa 

 

 

My, mieszkańcy Białołęki, wyrażamy sprzeciw wobec budowy zlewni ścieków dla szambiarek w okolicach oczyszczalni „Czajka” w Choszczówce.  

Od lat zgłaszamy nieprzyjemne odory wydobywające się z oczyszczalni ścieków „Czajka”, która leży w bezpośrednim sąsiedztwie naszych domów. Niestety bezskutecznie. Naszą sytuację jeszcze bardziej może pogorszyć budowa zlewni ścieków. To uciążliwa instalacja, o czym można przekonać się, będąc w okolicach zlewni na ul. Odlewniczej. Już dzisiaj odór w okolicach „Czajki” jest nie do wytrzymania. Wyziewy powodują podrażnienia oczu, nosa i gardła, bóle głowy, nudności, duszności i kłopoty ze snem. Jesteśmy rozczarowani tym, że duża część domów zlokalizowanych w pobliżu jednej z największych oczyszczalni ścieków w Europie, wciąż nie posiada kanalizacji. Mimo obietnic władz miasta, do dzisiaj nie wykonano inwestycji, które umożliwiłyby mieszkańcom rezygnację z korzystania z szamba. Plan budowy zlewni ścieków w pobliżu terenów o gęstej zabudowie domów jednorodzinnych uważamy za nietrafiony pomysł. Lepszą lokalizacją dla tego typu inwestycji są tereny przemysłowe. Uważamy również, że stan infrastruktury drogowej w pobliżu ul. Czystej Wody nie pozwala na to, by każdego dnia przejeżdżało tamtędy ponad sto szambiarek. Ponadto obawiamy się, że fekalia wyciekające z nieszczelnych szambiarek z powodu braku odwodnień ciągów drogowych mogą przedostać się do gruntów.  

W związku z powyższym, apelujemy o zaniechanie planów budowy zlewni ścieków w Choszczówce.  

 

W imieniu mieszkańców,

KOMITET PROTESTACYJNY W SPRAWIE BUDOWY ZLEWNI ŚCIEKÓW W CHOSZCZÓWCE


KOMITET PROTESTACYJNY W SPRAWIE BUDOWY ZLEWNI ŚCIEKÓW W CHOSZCZÓWCE    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam KOMITET PROTESTACYJNY W SPRAWIE BUDOWY ZLEWNI ŚCIEKÓW W CHOSZCZÓWCE do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...