NIE dla McDonald's w Szklarskiej Porębie

Kochani Mieszkańcy.

Działając w imieniu grupy mieszkańców -na podstawie udzielonego mi pełnomocnictwa, składam protest przeciwko podjętym działaniom  przez inwestora, zmierzającym do budowy na trenie nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Franciszkańskiej w Szklarskiej Porębie (teren byłego Kina Nefryt, dzialka gruntu nr 540/1, 540/2, 538/2) restauracji McDonalds.

Należy podkreślić, iż w okolicy planowanej budowy znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych, prywatnych kwater, hoteli oraz domów i lokali mieszkalnych. Nie budzi żadnych wątpliwości fakt, iż ewentualne sąsiedztwo TAKIEJ restauracji związane jest z wieloma uciążliwościami, takimi jak:

  • ZAPACH: wydobywający się uciążliwy zapach zużytego tłuszczu z tego typu restauracji
  • WZMOŻONY RUCH POJAZDÓW: uciążliwość spalinowa- Połączenie ul. Franciszkańskiej z drogą krajową nr 3- ul. Jedności Narodowej będzie notorycznie zakorkowane- a co za tym idzie, wyjazd z ul. 1 maja również. Korki widoczne w sezonie będą jeszcze większe (samochody jadące od strony Jeleniej Góry oraz od strony Jakuszyc), przedostanie się od strony Szklarskiej Poręby Średniej do centrum będzie utrudnione.
  • ZWIĘKSZENIE HAŁASU: poprzez weekendowe głośne spotkania- znane z obserwacji restauracji typu fast food, działającej od wczesnych godzin rannych 7 dni w tygodniu.
  • NIEZDROWE JEDZENIE: umożliwienie dzieciom i młodzieży dostępu do niezdrowego jedzenia w pięknym górskim mieście. Miejsce budowy tej restauracji to główna droga do i ze szkoły Mistrzostwa Sportowego! Miasto Szklarska Poręba powinno dbać i promować zdrowy styl życia (trasy narciarskie, biegowe, piesze) i sposób odżywiania się dzieci i mlodzieży i nie powalać na to, żeby wjeżdżających do miasta turystów oraz mieszkańców witała restauracja typu fast food.

Należy zwrócić uwagę, iż planowana inwestycja znajduje się w Centrum miasta przy bardzo zwartej zabudowie ul. Franciszkańskiej, a takie usytuowanie tej inwestycji wpłynie negatywnie na komfort życia stałych mieszkańców Szklarskiej Poręby, ale również odpoczywających w tej części miasta i nie tylko turystów.

Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że ta inwestycja odbije się rownież na lokalnych restauratorach, którzy pracują na codzień z troską o najwyższą jakość serwowanych potraw i będą musieli na codzień zmagać się z tanim i masowym fast foodem!

NIE ZWLEKAJ! PODPISZ PETYCJĘ PRZECIWKO PLANOM BUDOWY RESTAURACJI MCDONALD'S NA WJEŹDZIE DO SZKLARSKIEJ PORĘBY!

STANOWCZE NIE DLA TEGO TYPU INWESTYCJI W NASZYM MIEŚCIE!!!

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Agnieszka Bury do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )