Nowa szkoła podstawowa dla Małego Płaszowa

Wielce Szanowna Rada Miasta Krakowa

Plac Wszystkich Świętych 3-4, Kraków    

 

 

Wielce Szanowna Rado Miasta Krakowa,              

My, Mieszkańcy Małego Płaszowa szczególną wagę przywiązujemy to tej części Pogórza. Mały Płaszów, w tym Zalew Bagry to szczególnie piękne i ważne miejsce na mapie Podgórza. A jedną z najbardziej istotnych spraw jakie nas poruszają, jest troska o zapewnienie mieszkającym tu, najmłodszym mieszkańcom, dostępu do jak najlepszej edukacji.

Istnieją tu dwie szkoły podstawowe: Nr 8 i Nr 47. Z biegiem lat mieszkańców Małego Płaszowa, w tym szczególnie ul. Przewóz i ul. Bagrowej przybyło i obecnie obydwie szkoły nie dysponują odpowiednią ilością miejsc, aby sprostać temu wyzwaniu. Wielu rodziców zmuszonych było zapisać swoje dzieci do szkół znajdujących się w dalszych częściach miasta.

Aby te placówki odciążyć, a przede wszystkim zapewnić każdemu dziecku mieszkającemu  w okolicy możliwość uczęszczania do szkoły podstawowej w jego najbliższym otoczeniu, składamy na ręce Szanownej Rady petycję w sprawie utworzenia kolejnej szkoły podstawowej na terenie Małego Płaszowa. Aby każde z mieszkających tu dzieci miało komfortowe warunki edukacji, a rodzice nie musieli martwić się o to, że zabraknie miejsca w najbliższych szkołach dla ich dzieci.

Petycję składamy na podstawie Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U. 2014 poz. 1195). Prosimy o jej pozytywne rozpatrzenie. Przyczyni się to pozytywnie rozwojowi naszej dzielnicy.  

Damian Herbowicz

Autor petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Damian Herbowicz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Numer telefonu nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Te informacje nie będą wyświetlane publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...