Petycja o nadanie obiektowi miejskiemu na terenie Miasta Wrocławia nazwy "Wolnej Ukrainy"

UZASADNIENIE 

Stanowczo potępiamy niesprowokowaną brutalną agresję militarną Federacji Rosyjskiej, naruszającą suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy. Bestialska i bezprawna agresja Rosji na niepodległość Ukrainy wymaga od nas wszystkich zdecydowanych działań. Bezimienni bohaterowie i ofiary – wojskowi i osoby cywilne rosyjskiej agresji są niewątpliwym symbolem odwagi i determinacji Narodu Ukraińskiego, którego niezłomna postawa inspiruje Ukraińców, Wrocławian, Polaków i cały demokratyczny świat.

Z tego powodu zwracamy się do Radnych Rady Miejskiej Wrocławia o podjęcie w ramach art. 18 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, działań związanych z nadaniem jednemu z obiektów miejskich, o których mowa w § 2 pkt. 1) Uchwały Nr XIV/396/19 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 17 października 2019 r., na terenie Miasta Wrocławia nazwy "Wolnej Ukrainy".

Tym symbolicznym, ale ważnym gestem możemy wyrazić nasze uznanie i szacunek dla  milionów Obywatelek i Obywateli Ukrainy.


Michał Jaros i Bogdan Zdrojewski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Michał Jaros i Bogdan Zdrojewski będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...