Obywatele w obronie r. pr. Katarzyny Tarnawy-Gwóźdź

Radca prawny - Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź na konferencji “Testy, maseczki, szczepienia - okiem prawnika” zorganizowanej w Korzkwi koło Krakowa w dniu 22 maja 2021 r. dokonała analizy przepisów prawa pod kątem odpowiedzialności karnej i cywilnej lekarzy w związku z ich udziałem w tzw. Narodowym Programie Szczepień. 

W swoim przemówieniu, Pani Mecenas powiedziała m.in.

“Szanowni państwo lekarze (...) - ponosicie pełną odpowiedzialność karną z co najmniej ośmiu paragrafów (...), łącznie z dożywociem i karą 25 lat pozbawienia wolności za branie udziału w Narodowym Programie Szczepień, który jest jednym, wielkim eksperymentem medycznym prowadzonym na Polakach. Odpowiadacie również cywilnie w pełnym zakresie odszkodowawczym. (...) Dlatego wzywam wszystkich lekarzy, żeby zastanowili się nad tym, co robią. (...) Strach może popychać nas do różnych rzeczy, ale to nas nie zwalnia z obowiązku logicznego myślenia”

(Całość wykładu tutaj: https://youtu.be/082OLHwRGpA)

Wystąpienie Pani Mecenas odbiło się głośnym echem w mediach społecznościowych, ale nie tylko, bowiem wypowiadane przez nią treści mocno ubodły środowisko lekarzy. W konsekwencji, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej -  prof. Andrzej Matyja skierował do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec Pani Mecenas. Jej obszerne wyjaśnienia nie przekonały Rzecznika Dyscyplinarnego do odmowy wszczęcia postępowania.

W dniu 29 lipca 2021 r.pr. Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź musi stawić się w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach “celem przedstawienia zarzutów i złożenia wyjaśnień”.

Nie pozwól, żeby kogokolwiek uciszano i zastraszano za mówienie prawdy. Nie pozwól, by prawo do wykonywania zawodu odbierano tym, którzy mają odwagę stanąć w obronie ludzkiego życia i zdrowia. Pamiętaj, że zło wydarza się wtedy, gdy dobrzy ludzie milczą, a bierność jest współuczestnictwem. 

Okaż wsparcie r. pr. Katarzynie Tarnawa-Gwóźdź! Podpisz petycję, a w dniu 29 lipca 2021 r. o godz. 11:00 bądź pod siedzibą Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach (ul. Kościuszki 223 C, Katowice).Golden_Brown_Bear_Photo_Animal_Rights_Petition_Poster(2)2.jpg#muremzakatarzynatarnawagwozdz

#muremzakasiatarnawa

#muremzawolnoscia

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Maja Gidian do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...