Ocalmy bibliotekę Centrum Innowacji w Przejściu Świdnickim

Ważą się losy Centrum Innowacji - biblioteki z siedzibą w Przejściu Świdnickim.

Podpisz petycję przeciw likwidacji biblioteki!

centrum-innowacji-przejscie-664x4423.jpgPrzejście Świdnickie po przebudowie  przez długi czas świeciło ponurą pustką. Jako Wrocławianie cieszyliśmy się, kiedy to historyczne miejsce, będące świadkiem ważnych i wciąż pamiętanych przez wielu z nas wydarzeń i inicjatyw społecznych, zostało wreszcie zagospodarowane w sposób efektywny. Powstało Centrum Innowacji Przejście -innowacyjna biblioteka na miarę XXI wieku, biblioteka z nowymi technologiami, ciekawym księgozbiorem, otwarta na potrzeby wszystkich mieszkańców miasta

Przez ponad dwa lata swojej działalności Centrum Innowacji Przejście pokazało, że jest miejscem spotkań, wymiany kompetencji oraz rozrywki, otwartym dla wielu grup społecznych: dzieci i młodzieży, studentów, seniorów, fascynatów zagadnień nowych technologii i IT, czytelników komiksów oraz graczy.

Ta niezwykła biblioteka współpracuje z licznymi organizacjami, dzięki czemu oferuje swoim odbiorcom kursy z zakresu informatyki, prelekcje na temat bezpieczeństwa w sieci, warsztaty dla grup zorganizowanych, na których poruszane są tematy takie jak ekologia, a także gości wiele inicjatyw społeczno-kulturalnych. Ponadto okazała się  to przyjazna przestrzeń, gdzie na co dzień można w ciszy i spokoju pracować oraz uczyć się, korzystając ze swoich materiałów i sprzętu lub wypożyczając te dostępne na miejscu, gdzie można skorzystać z sesji VR, zlecić druk 3D, podładować telefon na energorowerze lub też obejrzeć aktualną wystawę sztuki.

Teraz Przejściu grozi zamknięcie. Decyzja Miasta dotycząca odebrania bibliotece tej przestrzeni jest sprzeczna z interesem społecznym. Jako mieszkańcy Wrocławia domagamy się, by Miasto Wrocław pozostawiło Centrum Innowacji Przejście – filię nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej - będącą obecnie rozpoznawalnym miejscem na mapie kulturalnej Wrocławia i Polski - w dotychczasowej lokalizacji, w Przejściu Świdnickim.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Kaja Jedlinska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook