Ustanowienie święta pamięci o dzieciach i młodzieży walczącej o wolność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Czołem!
Szanowni Państwo,


   W dniu 5.01.2021 roku Krakowska Drużyna Orląt im. Antosia Petrykiewicza przesłała do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów petycję w sprawie ustanowienia święta państwowego,  które byłoby obchodzone 17 kwietnia każdego roku i mającego na celu upamiętnienie dzieci i młodzież walczącą o wolność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

W tym dniu we Lwowie, w 1921 roku, gen. broni Tadeusz Rozwadowski odznaczył pośmiertnie 13 letniego szer. Antoniego Petrykiewicza Srebrnym Krzyżem Orderu Virtuti Militari V Klasy. Odznaczenie, to zostało nadane przez Wodza Naczelnego Józefa Piłsudskiego na wniosek mjr dr Romana Abrahama, dowódcy Antosia z czasów walk o Lwów w latach 1918-1919. Do dnia dzisiejszego Antoś Petrykiewicz jest najmłodszym Kawalerem tego orderu. W 2021 roku bedziemy obchodzić 100. rocznicę tego wydarzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią złożonej petycji, której kopię przesyłamy w załączeniu.

Mamy nadzieję, że wzbudziliśmy zainteresowanie tą inicjatywą i będziemy mogli liczyć na Państwa wparcie.

Petycja_1z22.jpg

Petycja_2z21.jpg

 


Bartosz Wołkowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Bartosz Wołkowski do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...