PETYCJA w sprawie odstąpienia od planów budowy nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego i utworzenia w tym miejscu ogólnodostępnego parku

PETYCJA

w sprawie odstąpienia od planów budowy

nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego

i utworzenia w tym miejscu ogólnodostępnego parku

 

 

Do:

Witolda Kozłowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego

Radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego


 

 

Szanowny Panie Marszałku, Szanowne Panie i Panowie Radni!

My, niżej podpisani mieszkańcy Krakowa, zwracamy się do Państwa z apelem o rezygnację z budowy nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego przy rondzie Grzegórzeckim, u zbiegu al. Pokoju i al. Powstania Warszawskiego, a także
o utworzenie w tym miejscu parku dla mieszkańców.

Na wspomnianym terenie miała powstać nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego, powołano nawet w tym celu specjalną spółkę i wybrano projekt. Wyburzono budynek dawnej przychodni i usunięto drzewa.
Jednak mimo upływu kilku lat działka pozostaje niezagospodarowana. Nie wiadomo, czy planowana inwestycja w ogóle powstanie.

Apelujemy więc o odstąpienie od planów budowy w tym miejscu nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego, a także uporządkowanie wspomnianego terenu, zasadzenie na nim drzew i utworzenie w tym miejscu ogólnodostępnego parku.
W Krakowie, gdzie stale przybywa bloków mieszkalnych i biurowców, każdy teren zielony jest na wagę złota. Zwłaszcza w tak zabudowanym i ruchliwym miejscu, jakim jest okolica ronda Grzegórzeckiego.

Na wspomnianym terenie pozostała część pięknych starych drzew i krzewów, jest to też miejsce gdzie chętnie zbierają się ptaki, rosnąca tu zieleń odświeża powietrze pozwala odetchnąć swobodniej, dlatego szkoda by było zabudować takie miejsce.
Wierzymy także, że przygotowanie terenu pod niewielki park nie wymagałoby wielkich nakładów finansowych, a być może udałoby się nawet znaleźć sponsorów lub uzbierać wspólnie potrzebne środki.

Serdecznie dziękujemy za rozważenie naszej petycji, pozostajemy otwarci na dialog.

 


Zuzanna Preiss - Molnár    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Zuzanna Preiss - Molnár do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...