Petycja do Przewodniczącego Rady Miasta Puszczykowa o nadanie jednej z ulic imienia Prezydenta Pawła Adamowicza.

Szanowni Państwo zwracamy się do Państwa jako mieszkańców Puszczykowa o podpisanie naszego wniosku do Przewodniczącego Rady Miasta Tomasza Potockiegi i wszystkich Radnych o podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy Prezydenta Pawła Adamowicza jednej z nowo powstających w Puszczykowie ulic.

Nazwanie Jego imieniem jednej z ulic naszego miasta byłoby uczczeniem pamięci tragicznie zmarłego 14 stycznia 2019r Prezydenta Pawła Adamowicza - wieloletniego samorządowca, a także wyrazem solidarnosci Puszczykowian z mieszkańcami Gdańska, którzy w ostatnim czasie z ogromnym smutkiem przeżywają żałobę.

Prezydent Paweł Adamowicz był Prezydentem Gdańska w latach 1998 - 2019. Wcześniej był radnym przez dwie kadencje, także Przewodniczącym rady Miasta Gdańska. W latach 80-tych działąła w opozycji demokratycznej, Był wzorem samorządowca, Demokratą, Europejczykiem. Budując oddolnie demokrację kierował sie dobrem wspólnym i szacunkiem do drugiego człowieka. Był otwarty na wszystkie środowiska. Jego twórczepodejście do demokracji jest dla nas wszystkich wzorem do naśladowania. Prezydent Paweł Adamowicz pokazał jak działać, by demokracja była prawdziwie obywatelska i partycypacyjna.

Prosimy o podpisy tylko osób zamieszkujących w Puszczykowie.

 

 


Grażyna - grupa lokalna mieszkanców Puszczykowa.    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Grażyna - grupa lokalna mieszkanców Puszczykowa. do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook