Petycja i wniosek utworzenia linii autobusowej łączącej rejony Skiereszewa i ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie

PETYCJA w sprawie utworzenia linii autobusowej łączącej rejony Skiereszewa i ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie   

Niniejszym, kierujemy petycję i wniosek utworzenia linii autobusowej łączącej rejony Skiereszewa i ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie.   

Z uwagi na silny rozwój zachodniej części Gniezna (rejon ul. Orzeszkowej – zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna, ul. Liliowa– zabudowa wielorodzinna) istnieje realna potrzeba wsparcia komunikacją publiczną także mieszkańców tej części Gniezna. W tym rejonie od lat nie wprowadzono jakichkolwiek nowych linii autobusowych, mimo wielokrotnego wzrostu liczby mieszkańców, wielu prowadzonych już obecnie inwestycji mieszkaniowych oraz kolejnych zaplanowanych. Tymczasem wraz z ciągle podnoszącą się liczbą mieszkańców, wzrasta również zapotrzebowanie na sprawne połączenie powyższego regionu z południową częścią Gniezna, gdzie zlokalizowanych jest wiele miejsc docelowych podróży mieszkańców Skiereszewatakich jak zakłady pracy, placówki oświatowe wszelkich typów nauczania, placówki medyczne czy kulturalne. Wymienić można chociażby:

1. duże zakłady pracy takie jak Jeremias Sp. z o.o.,
2. Językowa Szkoła Podstawowa Prymus,
3. Żłobek oraz przedszkole Prymus,
4. Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Milenium,
5. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium,
6. Szkoła Podstawowa Milenium,
7. Przedszkole Mali Odkrywcy,
8. Przedszkole nr 2 „Źródełko”,
9. Niepubliczne Przedszkole „Misiowa chatka”,
10. Państwowa Wyższa Szkoła  Zawodowa w Gnieźnie,
11. Szkoła Podstawowa nr 8,
12. Szkoła Mundurowa,
13. Przychodnia Vitamed,
14. NZOZ Lekarze Rodzinni i Pediatrzy "AMBULATORIUM",
15. NSZOZ Vivax,
16. Stadion Żużlowy,

Podkreślenia wymaga, że nowa linia autobusowa umożliwiłaby sprawne i bezpieczne docieranie do szkół dzieciom oraz młodzieży, która w najmniejszym stopniu korzysta z samochodów, a jest głównym beneficjentem transportu publicznego. Podobnie, linia taka ułatwiłaby docieranie do palcówek medycznych (zwłaszcza osobom starszym).

W okolice ulicy Wrzesińskiej można dojechać z rejonu Skiereszewa w ciągu ok. 10 minut, natomiast komunikacją miejską z przesiadką na ulicy Dworcowej w ciągu ponad 40 minut. Nie jest to propozycja zachęcająca do korzystania z komunikacji zbiorowej.

Analizując różne rozwiązania, trzeba pamiętać, że alternatywą dla samochodów jest sprawna komunikacja zbiorowa, która zapewnia w miarę szybki i dojazd z możliwie małą liczbą przesiadek. Większa liczba samochodów wyjeżdżających z rejonu Skiereszewa to zarazem większy problem dla mieszkańców i użytkowników innych części Gniezna, związany nie tylko z korkami, ale także smogiem oraz hałasem.

Szanowni Państwo,uprzejmie proszę o wsparcie,Was Waszych przyjaciół sąsiadów rodzinę mieszkańców zainteresowanych jak i tych,którzy chcą Nas wesprzeć. Do wspólne dobro,dla mieszkańców,zdrowia ekologii i rozwoju miasta. 
dziekuje za każdy głos wsparcia.

 


Paulina Marciniak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Paulina Marciniak do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...