Petycja Mieszkańców Żernik Wrocławskich oraz Mieszkańców Gminy Siechnice w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze 395 na odcinku Żerniki Wrocławskie.

Szanowny Pan
Cezary Przybylski

Marszałek Województwa Dolnośląskiego
wybrzeże Juliusza Słowackiego 12/14,
50-411 Wrocław


Petycja Mieszkańców Żernik Wrocławskich oraz Mieszkańców Gminy Siechnice w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze 395 na odcinku Żerniki Wrocławskie.


  My niżej podpisani Mieszkańcy Żernik Wrocławskich oraz innych miejscowości Gminy Siechnice żądamy modernizacji drogi nr 395 Strzelin – Wrocław na odcinku Żerniki Wrocławskie w celu poprawy bezpieczeństwa. Analiza zdarzeń mających związek z naruszeniem bezpieczeństwa użytkowników tego odcinka drogi powiatowej na przestrzeni kilku minionych lat pozwala stwierdzić, że jest to droga, na której z roku na rok dochodzi do coraz większych ilości zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu jej użytkowników a nawet wypadków śmiertelnych. Corocznie zwiększa się ilość pojazdów poruszających się po przedmiotowej drodze. Kierowcy rozwijają nadmierną prędkość pomimo istniejących ograniczeń, ponieważ sprzyja temu długi, prosty odcinek drogi. Wielokrotne prośby mieszkańców o interwencję nie odniosły skutku. Dlatego żądamy: - postawienia miernika prędkości ( fotoradaru) - budowy chodnika wzdłuż drogi 395 przez Żerniki Wrocławskie - przebudowy skrzyżowania: ulicy Kolejowej w Żernikach – Strzelińskiej droga nr 395 oraz ulicy Reja dojazdowej do dworca kolejowego Smardzów (dalej w kierunku Samardzowa). Przebudowa umożliwiłaby bezpieczne włączanie się do ruchu z ulicy Kolejowej oraz Reja do ulicy Strzelińskiej w obu kierunkach. Najlepszym rozwiązaniem było by oczywiście rondo, które dodatkowo spowolniłoby ruch oraz nadmierną prędkość kierowców. Uprzejmie prosimy o poważne podejście do tematu i pozytywne rozpatrzenie naszej petycji!


Jakub Kłosiński    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Jakub Kłosiński do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...