Petycja o wydłużenie linii A43 do Zawoi

Marszałek i Radni Województwa Małopolskiego

Koleje Małopolskie

My niżej podpisani mieszkańcy województwa małopolskiego zwracamy się do Pana Marszałka, jako organizatora wojewódzkiego transportu autobusowego o przeanalizowanie możliwości wydłużenia linii A43 Skawina - Kalwaria Zebrzydowska do przystanku Zawoja Policzne przez Bugaj, Zembrzyce, Maków Podhalański, Białkę. 

Wydłużenie linii do Zawoi pozwoli na likwidację białych plam transportowych w powiecie wadowickim i suskim. Obecnie z Zawoi do Krakowa kursują prywatni operatorzy, jednak częstotliwość ich kursowania jest niezadowalająca, a busy często jeżdżą przepełnione lub są odwoływane. 

Od Makowa Podhalańskiego i Suchej Beskidzkiej kursują codzienne pociągi w kierunku Krakowa, lecz kursują nieregularnie, a linia A43 na nowej trasie mogłaby być uzupełnieniem oferty w godzinach, gdy pociągi nie kursują, a podróż do Krakowa byłaby porównywalna czasowo z ofertą kolejową.

Ponadto autobus zapewniłby dogodny dojazd z przesiadką na pociąg w Skawinie do Babiogórskiego Parku Narodowego, co byłoby udogodnieniem dla turystów licznie odwiedzających te rejony. 

Całkowita długość trasy wynosiłaby około 70 km (analogicznie jak linia A22 Nowy Sącz - Tarnów), więc koszt przejazdu do Krakowa Głównego z Zawoi do Krakowa Głównego wynosiłby 11 zł (autobus MLD) + 8 zł (pociąg Kolei Małopolskich), czyli 19 zł, co jest dość konkurencyjną ceną na wskazanej trasie. 

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Dariusz będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...