Petycja przeciw miejscowemu planu zagospodarowania dla żwirowni

            Petycja w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz powstawania żwirowni na terenie otuliny Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Dotyczy to działki 1655/9. 

          Zwracamy się z prośbą o nie wydawanie pozwolenia na powstanie kolejnej już kopalni na naszych terenach. Chcemy wyrazić swój stanowczy sprzeciw degradacji kolejnych terenów należących do otuliny parku. Zgodnie z ustawą o ochronie środowiska otulina ma służyć ochronie przed szkodliwymi działaniami człowieka! 

   Kolejnym argumenty przemawiające przeciwko planowaniu kolejnej żwirowni to;

-szkody górnicze: zarówno dla środowiska w którym żyje wiele gatunków zwierząt i ptaków, jak i dla okolicznych mieszkańców. Całymi dniami narażeni są na unoszące się pyły, hałas, drżenie domów, osuwanie ziemi, wysychanie lasów oraz całkowita degradacja krajobrazu ( możemy zaobserwować to przy wszystkich żwirowniach na tym terenie). Chcemy nadmienić iż klimat, który się zmienia jest coraz mniej korzystny dla okolicznych pól i lasów a stworzenie takich kopalni tylko to nasila. Powstawanie kolejnych kopalni doprowadza do znaku wód podskórnych.

-nieruchomości: zarówno działki jak i domy które powstały i nadal powstają w bliskiej okolicy znacząco tracą swoją wartość. Czasy w jakich żyjemy sa trudne. Dlaczego dorobek całego życia mają stracić poprzez powstanie żwirowni. Dlaczego ludzkie marzenia mają stać się życiową tragedią przez sąsiedztwo tejże inwestycji. 

-turystyka, która dla powiatu Tucholskiego jest strategiczna tylko na tym traci. Piękna okolica do ktorej ludzie przyjeżdżają by odpocząć, wyciszyć się, zregenerować podczas obcowania z naturą w bliskiej okolicy Rzeki Brdy przestaną być zainteresowani naszymi terenami. Nie pozwólmy na to aby kopalnie odstraszały kolejnych turystów! Miasto Tuchola uznawane za serce Borów Tucholskich niech wita pięknym krajobrazem a nie hałdami piasku czy gruzu, który już możemy obserwować.

 

    Szanowny Panie Burmistrzu, rado miasta i cała władzo naszej kochanej Tucholi nie odbierajcie nam zwykłym szarym ludziom marzeń na spokojne życie w pięknej okolicy. Piękna pieśń o naszej Tucholi, w której słyszymy słowa że nasi praojcowie walczyli o tę ziemię dla nas więc nie marnujmy jej na kolejną żwirownie!

 

DLATEGO ŻĄDAMY! 

 

BY NIE WYDAWANO DECYZJI O PLANIE ZAGOSPODAROWANIA DLA DZIAŁKI 1655/9,

BY NIE POWSTAWAŁY KOLEJNE ŻWIROWNIE NA TERENIE MIASTA TUCHOLA,

BY WSPIERANO WŁAŚCICIELI I MIESZKAŃCÓW W UŻYTKOWANIU TEJ ZIEMI W SPOSÓB NIEZAGRAŻAJĄCY ŚRODOWISKU, W SPOSÓB SPRZYJAJĄCY ROZWOJOWI EKOLOGICZNEJ PRODUKCJI ROLNEJ, TURYSTYKI I AGROTURYSTYKI, ORAZ ZAPEWNIENIENIA DOBRYCH WARUNKÓW ŻYCIA TAKŻE NASTĘPNYM POKOLENIOM!

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Wiktoria Frelke do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )