PETYCJA PRZECIWKO ODEJŚCIU Z PRACY LEKARZY W SAMODZIELNYM ZESPOLE PUBLICZNYCH ZAKLADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W TWARDOGÓRZE

PETYCJA PRZECIWKO ODEJŚCIU Z PRACY LEKARZY W SAMODZIELNYM ZESPOLE PUBLICZNYCH ZAKLADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W TWARDOGÓRZE


W związku z informacjami pojawiającymi się w lokalnych mediach, dotyczącymi planowanego przez większość lekarzy zatrudnionych w SZPZOZ w Twardogórze odejścia z pracy, wyrażamy swój sprzeciw i zaniepokojnienie zaistniałą sytyacją.
W artykule w gazecie "Panoorama Oleśnicka" nr 37 z dnia 13.09.2022 pojawiły się informację, że 5 lekarzy z SZPZOZ w Twardogórze na znak protestu przeciwko działaniom obecnej Kierownik placówki Kamili Maj, złożyli wypowiedzenia i z dniem 1.10.2022 kończą współpracę z Przychodnią.
Lekarze uzasadniają swoje decyzje między innymi następującymi okolicznościami:
-zwolnienie dyscyplinarne księgowej, pracującej sumiennie w SZPZOZ przez wiele lat bez jasnej i logicznej przyczyny,
-zła atmosfera w pracy, której niewątpliwym powodem jest obecna pani kierownik,
-podejmowanie decyzji bez konsultacji z personelem,
-plan zakmnięcia laboratorium i uniemożliwienie lekarzom wykonywania badań na cito,
-widoczne upolitycznienie sposobu zarządzania SZPZOZ i brak reakcji na nawet najbardziej absurdalne decyzje ze strony Burmistrza i Rady Miasta.
Powyższe okoliczności w opinii lekarzy powodują bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców Gminy. Nadchodzi sezon wzmożonych zachorowań na grypę, covid i inne choroby sezonu jesionno-zimowego, a Przychodnia zostanie bez wystarczającej dla zabezpieczenia właściwej opieki Pacjentom obstawy lekarskiej. Wzbudza to nasz niepokój, gdyż odchodzą nawet lekarze, którzy pracowali tu wiele lat i nie jest możliwe, że rezygnują z pracy nie mając ku temu poważnych powodów.
Dlatego apeluję do Mieszakńców Gminy, a przede wszystkim do władz, aby podjęli stosowne kroki i zastanowili się nad powodem decyzji lekarzy, gdyż jeden lekarz, którego w miejsce odchodzących lekarzy deklaruje zatrudnić od października kierownik, nie będzie w stanie zapewnić nam właściwej i wystarczającej opieki medycznej.
ZDROWIE I ŻYCIE MIESZKAŃCÓW GMINY TWARDOGÓRA NIE MOŻE BYĆ UZALEŻNIONE OD DECYZJI POLITYCZNYCH, A TAKIE NIEWĄTPLIWIE MAJĄ MIEJSCE W TEJ CHWILI I PRZYNOSZĄ JEDYNIE SZKODĘ DLA FUNKCJONOWANIA SZPZOZ W TWARDOGÓRZE.
Proszę zatem o poparcie petycji i pokazanie, że nasi lekarze są nam potrzebni i chcemy, aby mieli zapewnione odpowiednie warunki do pracy i opiekowali się nami nadal.


helenarogal56@o2.pl    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam helenarogal56@o2.pl do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...