PETYCJA PRZECIWKO WYCIĘCIU DRZEW I BUDOWY DROGI W KORYTARZU POMIĘDZY PRZASNYSKĄ 7 A ZYGMUNTA HüBNERA 2, ORAZ ZA UTWORZENIEM W TYM MIEJSCU PARKU

 
Wspólnota Mieszkaniowa Przasnyska 7,
ul. Przasnyska 7, 01-756 Warszawa
 
oraz
 
Wspólnota Mieszkaniowa Żoliborz Artystyczny,
ul. Zygmunta Hübnera 2, 01-756 Warszawa
 
oraz
 
Mieszkańcy Dzielnicy Żoliborz
 
 
                                                           Zarząd Dom Development S.A.
                                                           Plac Piłsudskiego 3, 00-076, Warszawa     
 
                                                           oraz
 
                                                           Burmistrz Urzędu Dzielnicy Żoliborz
                                                           Miasta Stołecznego Warszawy
                                                           ul. Słowackiego 6/8, 01-627, Warszawa
 
 
 
 
                                                      PETYCJA  
 
Szanowni Państwo
 
W związku z informacjami, iż drzewa, które znajdują się pomiędzy blokiem Atelier Żoliborz, usytuowanym przy ul. Przasnyskiej 7, a blokiem - Kolonią Anny Jantar, usytuowanym przy ul. Zygmunta Hübnera 2 (mapka poniżej), mają zostać wycięte pod projektowaną drogę (zdjęcie 1 i zdjęcie 2), zwracamy się do Państwa z następującymi postulatami:
 
1. Anulowanie budowy drogi asfaltowej pomiędzy blokiem Atelier Żoliborz, usytuowanym przy ul. Przasnyskiej 7, a blokiem - Kolonią Anny Jantar, usytuowanym przy ul. Zygmunta Hübnera 2.
2. Stworzenie parku / terenów zielonych / deptaku pomiędzy blokiem Atelier Żoliborz, usytuowanym przy ul. Przasnyskiej 7, a blokiem - Kolonią Anny Jantar, usytuowanym przy ul. Zygmunta Hübnera 2
 
Według nas projektowana droga asfaltowa (imienia Kazimierza Brandysa) nie jest dobrym wyborem, w przeciwieństwie do parku/terenów zielonych, których brakuje w naszej okolicy. Planowana droga asfaltowa w naszym przekonaniu nie spełniłaby swojej funkcji z następujących powodów:
 
1. Droga ta miałaby 70m długości - zaczynałaby się przy ulicy Przasnyskiej a kończyła przy nowopowstałej Hübnera - nie będzie ona miała "przedłużenia" ani z jednej (Pasaż pieszy Zygmunta Zapasiewicza) ani z drugiej strony (budynek inwestycji Splace).
2. 50m dalej znajduje się kolejna równoległa droga tj. nowo wybudowane przedłużenie ul. Rydygiera łączące ul. Przasnyską z Powązkowską, zatem projektowana droga byłaby rzadko używana.
3. Wybudowanie drogi pogorszyłoby bezpieczeństwo komunikacji samochodowej i pieszej od strony ulicy Przasnyskiej - gdyż zaraz obok znajduje się wyjazd z garażu.
4. Najważniejszym dla Nas - mieszkańców punktem związanym z niewybudowaniem tej drogi i jednocześnie zagospodarowanie tego obszaru gruntu jako pasaż zieleni/deptak jest poprawa komfortu życia mieszkańców oraz ochrona pięknych drzew od wycinki.
 
Z naszej strony nie znamy przyczyn, i jest dla nas niezrozumiałe czemu zdecydowano się na zaprojektowanie w tym miejscu drogi skoro naturalnym nasuwającym się rozwiązaniem jest zaprojektowanie pasażu zieleni, który byłby przedłużeniem Pasażu Zbigniewa Zapasiewicza.  
 
Wierzymy, że zarówno Dom Development, którego celem jest zapewnienie najwyższego komfortu przyszłym nabywcom budowanych przez Państwa mieszkań, jak i Burmistrz Dzielnicy Żoliborz, który dba o interesy i samopoczucie mieszkańców dzielnicy, przychylą się pozytywnie do naszej petycji i zrezygnują z wycinki drzew pod budowę drogi jak i budowy samej drogi, a w zamian teren ten oddadzą "przyrodzie" aranżując go jako park lub tereny zielone.  
 
Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Przasnyska 7
Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Żoliborz Artystyczny
Mieszkańcy Dzielnicy Żoliborz
 
 
 
zdjęcie_3.jpg
zdjecie_2.jpg
zdjęcie_17.jpg

Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Przasnyska 7, Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Żoliborz Artystyczny, Mieszkańcy Dzielnicy Żoliborz,    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Przasnyska 7, Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Żoliborz Artystyczny, Mieszkańcy Dzielnicy Żoliborz, do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook