Petycja w sprawie nielikwidowania klas z roczników dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 skończyły 5 i 6 klasy

Skoczów 30.06.2020 r.

 Rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie                                                                                                                                                   

 Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie

Burmistrz Miasta Skoczów  

 

PETYCJA

W sprawie nielikwidowania klas z roczników dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 skończyły 5 i 6 klasy

  Drodzy Państwo!  

       My, rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o nielikwidowanie klas naszych dzieci z roczników, które w roku szkolnym 2019/2020 skończyły 5 i 6 klasy.

Perspektywa likwidacji klas jest dla nas i dla naszych Dzieci ogromnym stresem. Nasze Dzieci bardzo zżyły się ze sobą i pomimo rozpoczęcia edukacji w większości przypadków w wieku 6 lat świetnie sobie poradziły z nawiązaniem wzajemnych przyjaźni i relacji, jak również ze stawieniem czoła początkom edukacji szkolnej. Jesteśmy głęboko przekonani, iż rachunek ekonomiczny nie może być głównym celem przyświecającym działalności szkoły, gdyż szkoła działa w imię wyższego dobra, jakim jest zapewnienie wykształcenia młodym ludziom. Szkoła, to nie tylko mury, to przede wszystkim ludzie, których z tą szkołą łączy wiele relacji, emocji, przyjaźni.

Nauka w tak dużej grupie jest dla nas niewyobrażalna, tym bardziej, że nasze dzieci zostały przyzwyczajone do określonych standardów. Realizacja planu polegająca na likwidowaniu klas, z pewnością obniży naszym dzieciom dotychczasowy komfort nauczania, bo właśnie przez taką podjętą decyzję bez Naszej wiedzy, nasze dzieci zostaną pozbawione dotychczasowych Wychowawców, którzy w profesjonalny i budzący naszą akceptację sposób wprowadzili nasze Dzieci w prawdziwe życie szkolne.

W przeludnionych klasach trudno jest prowadzić lekcje a co dopiero kontrolować postępy w uczniów. Nauczyciele starają się jak mogą, ale w takich warunkach trudniej jest pracować, pomagać dzieciom, nawiązywać relacje z nimi i ich rodzicami.

Mniejsze klasy są szansą, żeby pomóc dzieciom, zwłaszcza z problemami w nauce. Tymczasem zamiast wykorzystać tą szanse marnuje się ją w imię oszczędności Czy decyzja wydana przez Państwa musi zmierzać w kierunku likwidacji klas naszych Dzieci?

Czy system oświaty nie powinien dążyć do tego, aby dzieciom zapewniać jak najlepsze warunki do kształcenia, a jednym z takich warunków jest mniejsza liczebność dzieci w klasie? Czy o przyszłości naszych Dzieci i o ich wykształceniu muszą decydować tylko względy ekonomiczne?

Liczymy na Państwa zrozumienie oraz każde możliwe wsparcie i z góry dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie sprawy.    

 

                                                          RODZICE Szkoły Podstawowej Nr 8 w Skoczowie  


Rodzice Szkoły Podstawowej nr 8    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Rodzice Szkoły Podstawowej nr 8 do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...