Petycja w sprawie zwiększenia liczby połączeń kolejowych na trasie Wałbrzych - Kłodzko. 

Petycja do Marszałka Województwa Dolnośląskigo Cezarego Przybylskiego.
Jako mieszkańcy powiatów wałbrzyskiego i kłodzkiego oraz miasta Wałbrzycha domagamy się zwiększenia liczby połączeń kolejowych na linii Wałbrzych - Kłodzko. Obecna liczba sześciu na dobę jest stanowczo niewystarczająca wobec potrzeb mieszkańców, zwłaszcza w kontekście braku połączeń autobusowych na tej trasie. Mieszkańcy tego regionu na wiele sposobów doświadczają wykluczenia transportowego - bez samochodu nie można dostać się do szkoły, pracy, lekarza czy też uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Wiele mniejszych miejscowości nie ma żadnego dostępu do komunikacji publicznej, a chcąc świadomie zrezygnować z auta na rzecz bardziej ekologicznego transportu zbiorowego narażamy się na kilkugodzinne oczekiwanie na pociąg, gdyby na przykład nasza weekendowa wycieczka nieco się wydłużyła, czy musielibyśmy zostać nieco dłużej w pracy.
Wnioskujemy, aby między 6 a 18, pociąg kursował na tej trasie dokładnie co godzinę, tak jak jest u naszych południowych sąsiadów między dużo mniejszymi miejscowościami Nachod i Broumov. Regularność połączeń zapewni możliwość swobodnego dojazdu do pracy, szkoły, urzędu czy w miejsca atrakcyjne turystycznie, bez obaw, że utkniemy na wiele godzin na dworcu. 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Razem Wałbrzych do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...