Petycja w sprawie ścieżek i schodów na osiedlu położonym przy ul. Dunikowskiego w Rudzie Śląskiej

Dodaj_nagłówek.pngDziałając na podstawie ustawy o petycjach z dnia 11 lipca 2014 roku (t.j. Dz.U.2018 poz.780 z późn. zm.), jako osoba reprezentująca podmiot wnoszący przedmiotową petycję, a mianowicie mieszkańców, których szczegółowy wykaz stanowi załącznik do niniejszego pisma jako jego integralną część, zwracam się do Państwa w sprawie kwestii związanych ze ścieżkami i schodami na osiedlu położonym przy ul. Dunikowskiego w Rudzie Śląskiej, w dzielnicy Kochłowice.To osiedle jest miejscem zamieszkania dla setek mieszkańców, którzy od dłuższego czasu borykają się z poważnymi trudnościami związanymi z dostępem do swoich mieszkań z powodu złego stanu ścieżek i schodów. Niestety, zamiast przeprowadzać remonty, te ważne elementy infrastruktury stopniowo zostały zniszczone. Obecna sytuacja, w której liczba dostępnych przejść na osiedle z pobliskiej skarpy oraz parkingu została znacznie ograniczona, przynosi mieszkańcom poważne niedogodności w codziennym życiu. Warto podkreślić, że kiedyś istniały schody ułatwiające dostęp do osiedla, a mieszkańcy żywo pamiętają te czasy i porównują je z obecną sytuacją.20230925_1828483.jpgSkargi mieszkańców dotyczące znaczących trudności w codziennym funkcjonowaniu na osiedlu są absolutnie uzasadnione. Prosimy o poważne rozważenie naszej prośby oraz podjęcie działań w celu przywrócenia schodów na działce nr 773/364, a także odtworzenia nawierzchni ścieżki/drogi bezpośrednio przy wejściu do budynków.
Mamy świadomość, że problemem jest własność wspomnianego gruntu, dlatego apelujemy do Państwa o podjęcie wspólnych rozmów i ostateczne doprowadzenie do rozwiązania tego problemu, który z każdym dniem staje się coraz bardziej uciążliwy.

Taka inicjatywa przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców osiedla oraz ułatwi codzienne poruszanie się. Dziękujemy za uwzględnienie naszej petycji oraz za wszelkie podejmowane wysiłki w celu rozwiązania tego trudnego problemu.  

20230925_183505.jpg

_____________
Adresat:
PKP S.A.
Prezydent Miasta Ruda Śląska
MGSM Perspektywa
Ministerstwo Infrastruktury

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Rafał Wypior do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...