Petycja w sprawie dalszego utrzymania funkcjonowania "Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w Powiecie Poznańskim dla mieszkańców gminy Buk i Stęszew" w Otuszu

Do
Adam Niedzielski
Minister Zdrowia

Szanowny Panie Ministrze

My mieszkańcy gmin korzystający z Centrum Zdrowia Psychicznego w Otuszu popieramy działania włodarzy gminy Buk i Stęszew mające na celu dalsze funcjonowanie tej placówki.

Apelujemy do Ministra Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia o wsparcie i utrzymanie tego miejsca.

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla mieszkańców Gminy Buk i Stęszew w Otuszu jest placówką gdzie dzieci i młodzież do 18 roku życia, a także dorośli zmagający się z zaburzeniami psychicznymi znaleźli ogromne wsparcie, a czasem nawet ratunek. Dzięki temu miejscu wielu z nas czy naszych rodzin może zachować właściwy rytm życia. Może normalnie pracować, uczyć się, rozwijać, realizować swoje pasje...

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Otuszu powstałe we wrześniu 2001 roku i było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Natomiast realizatorem zadania została Fundacja AKME w partnerstwie z Centrum opieki zdrowotnej Sanitatis Sp. z o.o. Projekt ten ma zakończyć swoją działalność we wrześniu tego roku (2023).

Nie posiadając żadnej alternatywy służącej rozwiązaniu tej trudnej kwestii jaką jest choroba psychiczna, zwracamy się z prośbą o jak najszybsze podjęcie konkretnych działań w tej sprawie. 

 

Samorząd Mieszkańców w Stęszewie


Mirosława Świderek, Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców w Stęszewie    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mirosława Świderek, Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców w Stęszewie do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...