Petycja w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej 269

Szanowny Panie Marszałku!!! Szanowni Radni Województwa!

Jesteśmy użytkownikami drogi wojewódzkiej 269 na odcinku Chodecz – Choceń – Kowal. Droga jest nam potrzebna na co dzień i z niej korzystamy. Chociaż stan techniczny, w jakim się znajduje pozostawia wiele do życzenia. Jak długo mamy jeszcze czekać na jej przebudowę?  Pragniemy podkreślić, że jesteśmy zmęczeni tym czekaniem, bo niestety od prawie 9 lat i pamiętnej sesji Rady Gminy w Chodczu, podczas której Marszałek złożył deklarację o konieczności przebudowy drogi, nie widzimy efektów. Dla nas ciągle nie ma komunikacji z węzłem autostradowym, jest on po prostu niedostępny. Droga jest w fatalnym stanie, na niektórych odcinkach nie nadaje się do użytku, podczas deszczu kałuże wody utrudniają normalne korzystanie, brak oświetlenia, chodników, a te które są, niestety są w fatalnym stanie! A gdzie w tym wszystkim bezpieczeństwo pieszych? Od lat mamy wrażenie, że Marszałek dawno już zapomniał o drodze 269, szczególnie o tym odcinku, który przebiega przez gminę Choceń.

Ps. Gratulujemy Panu Marszałkowi jubileuszu 15-lecia od objęcia Stanowiska Marszałka, bo możemy dziś przytoczyć słowa wypowiedziane przez Marszałka prawie 9 lat temu i mieć nadzieję, że doczekają się wreszcie realizacji: „Jeśli chodzi o dostępność komunikacyjną to akurat w dobrym jesteśmy miejscu, bo autostrada A1, jest rzeczywiście priorytetem, który będziemy chcieli wykorzystywać w następnej perspektywie w pierwszej kolejności. I tak robiona by była nie autostrada, która przebiega przez nasze województwo, ale taką, która otwiera nasze województwo na świat. Mają to być po prostu wrota, a jeśli tak to do węzłów musimy zbudować porządne w najwyższym standardzie drogi, które skomunikują nasze województwo z tymi węzłami. Więc w pierwszej kolejności będziemy budować takie drogi, które właśnie będą komunikować, otwierać węzły. Łatwo się domyśleć, że wszystkie te trzy (węzły), które leżą na terenie Powiatu Włocławskiego stają się absolutnym priorytetem.”

Przypominamy więc Panu Marszałkowi, że słowo dane kiedyś przez Marszałka my pamiętamy i oczekujemy konkretnych działań!


Agnieszka Świątkowska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Agnieszka Świątkowska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...