PETYCJA w sprawie „Stop odcinania Białołęki-Kobiałka od komunikacji miejskiej!”

Z początkiem września Miasto Stołeczne Warszawa postanowiło zmienić rozkłady jazdy autobusów na Białołęce - Kobiałka. Dlatego tez działając w imieniu mieszkańców tych okolic, zwracam się z uprzejmą prośbą o to, aby:         

  •  linia 120 wróciła na poprzednia trasę, czyli miała przystanek na Przejezdnej oraz Mańki Wojdy , dalej przystanek Zdziarska, Grodzisk, Jesiennych Liści przez CH Targówek aż do Dworca Wschodniego (jak dotychczas).

Powyższa prośba podyktowana jest tym, że mieszkańcy okolicznych osiedli czy domów jednorodzinnych maja do pokonania około 20 minut pieszo do najbliższego przystanku autobusowego, tj. Mochtyńska-Kanał, z którego odjeżdżają autobusy do Metro Kondratowicza. Jest to niezmiernie uciążliwe. Warto też podkreślić, że autobusy linii 120 jadące poprzednią trasą były zawsze przeładowane.  Zaoferowanie autobusu linii 226 (Zdziarska-Kanał- Metro Bródno), który w godzinach szczytu kursuje 3 razy na godzinę (w ciągu dnia i wieczorem 2 razy na godzinę!) oraz autobusu linii 314 (Tarchomin- Olesin), który kursuje jeszcze rzadziej niż ww. 226 nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia mając na uwadze ilość okolicznych mieszkańców podróżujących w kierunku Metro Kondratowicza oraz dzieci i uczniów udających się do szkół. Propozycja tras przebiegających przez stale zakorkowaną trasę S8 jest co najmniej nierozsądna i niezrozumiała.

 

Jeśli powyższa prośba o przywrócenie linii 120 nie jest możliwa do realizacji, postulujemy zatem o stworzenie nowej linii autobusowej lub przeorganizowanie już istniejącej łączącej przystanek Przejezdna i Mańki Wojdy z Metrem Kondratowicza. Nasze okolice muszą być dobrze skomunikowane umożliwiając dojazd w różne części Warszawy.

Wnosimy o zmianę lub przeorganizowanie przebiegu trasy zgodnie z zapotrzebowaniem społeczności lokalnej. 

 

Uzupełnienie - PETYCJA w sprawie „Stop odcinania Białołęki-Kobiałka od komunikacji miejskiej!”  

Po licznych konsultacjach z mieszkańcami Białołęki-Kobiałka i po bacznej obserwacji kursowania linii 226 i 314, pragniemy uzupełnić Petycję o poniższe informacje oraz dodać kolejne argumenty za tym aby, przywrócić autobus linii 120 lub stworzyć nową linię autobusową łączącą przystanek Przejezdna i Mańki Wojdy z Dworcem  Wileńskim. 

1.       Autobusy linii 226 i 314 nie kursują zgodnie z rozkładem jazd, przyjeżdżają opóźnione o kilkanaście minut, albo nie pojawiają się w ogóle,

2.       Autobus linii 120 był jedynym który łączył bezpośrednio Białołękę – Kobiałka z Dworcem Wschodnim oraz jedynym dzięki któremu można było dojechać na ul. Głębocką, gdzie znajdują się liczne sklepy, przychodnie, szkoły i przedszkola, a przede wszystkim więcej autobusów, do których można się przesiąść, 3.       Skrzyżowanie przy ulicy Fajnej i Mochtyńskiej jest niebezpieczne i nieprzystosowane do autobusów, dość często tworzy się korek, aby autobus linii 120 mógł poprawnie wykręcić,

4.       Czas podróży do Centrum jest znacznie wydłużony, trasa S8 wiecznie zakorkowana.  

 

Odebranie nam autobusu 120 jest bardzo krzywdzące i ma negatywny wpływ na naszą codzienną komunikację i funkcjonowanie. Liczymy na zrozumienie i współpracę w tej sprawie, która ma istotne znaczenie dla naszej codziennej mobilności i jakości życia.


Angela Śladewska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Angela Śladewska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...