Petycja w sprawie wprowadzenia zakazu wypuszczania sztucznych ogni w m. Katowice

     Zaniepokojeni konsekwencjami używania fajerwerków i petard w Sylwestra zwracamy się z prośbą o rozpatrzenie naszej petycji w sprawie wprowadzenia zakazu wypuszczania sztucznych ogni. Jest to wyjątkowo ważna sprawa, ponieważ cierpią na tym zwierzeta oraz przyroda. Powodem, dla którego piszemy petycję są nasze zwierzaki, które boją się podczas wystrzeliwania fajerwerków. Do tego, nasze obawy potwierdzają leśnicy i weterynarze. Specyfikacja Katowic jest taka, że znajduje się tu dużo terenów zielonych, które sa zamieszkane przez dzikie zwierzęta. Ze względu na ograniczenie powierzchni lasów, zwierzęta te wychodzą na Katowickie osiedla. Co roku po Sylwestrze leśnicy znajdują dużo martwych zwierząt, głównie ptaków.

     Odbiegając od kwestii zwierząt, dla samych ludzi fajerwerki są również niebezpieczne - mogą się nimi bawić wszyscy, również dzieci, a nie każdy ma odpowiedzialne podejście. Atmosfera imprez sylwestrowych sprzyja ryzykownym zachowaniom, które powodują niebezpieczne sytuacje związane z fajerwerkami.

     Co więcej ma to złe oddziaływanie na środowisko - same petardy bardzo zanieczyszczają powietrze, a następnego dnia, po imprezie, której towarzyszyły, wszędzie znajdują się odpadki. Po zabawie z fajerwerkami zostaje dużo odpadów, które nie są zbierane przez dosyć długi czas.

     Coraz częściej miasta, takie jak Warszawa, Gdynia, Gdańsk, Kraków wprowadzają pokazy laserowew zamian za pokaz fajerwerków. Naszym pomysłem na zastąpienie sztucznych ogni jest na przykład pokaz laserowy, który według nas, zrekompensuje fajerwerki.

     Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pozytywne rozpatrzenie tej propozycji.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marta Dymowska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )