Petycja ws. utworzenia osiedlowego miejsca spotkań - Kabel i okolice Wielickie

Petycja ws. utworzenia osiedlowego miejsca spotkań - Kabel i okolice Wielickiej

Szanowny Panie Prezydencie!
Szanowni Państwo Radni Miasta Krakowa!

Zwracamy się z prośbą o utworzenie osiedlowego miejsca spotkań w okolicy osiedla Kabel i początkowego fragmentu ul. Wielickiej (od estakad do skrzyżowania z Kamieńskiego). Wraz z dynamicznym rozwojem naszej części dzielnicy i powstającymi kolejnymi blokami mieszkalnymi mieszkańcy i mieszkanki zwracają uwagę na to, że brakuje takiego rodzaju infrastruktury społecznej. W przeprowadzonej przez nas ankiecie potrzeb, konieczność stworzenia takiego centrum lokalnej aktywności jest jedną z najczęściej pojawiających się kwestii. Otwartym pozostaje rodzaj takiego centrum spotkań. Chcielibyśmy, aby inwestycję poprzedziły lokalne konsultacje społeczne, w trakcie których mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się, czy ich potrzebom odpowiada filia biblioteki, domu kultury, miejsca aktywności mieszkańców, czy jeszcze inna forma.

Zwracamy się z prośbą o zabezpieczenie na ten cel środków w budżecie miasta na rok 2024 oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej. 

Wśród potencjalnych lokali i działek, na których mogłoby powstać takie miejsce, pragniemy zwrócić państwa uwagę na:

- miejska parcela z nieużytkami przy ul. Jerozolimskiej - 119/9 obręb P-29 Podgórze,
- miejska działka przy ul. Prokocimskiej/Wielickiej - 127/3 obręb P-29 Podgórze
- zasób lokali usługowych w okolicy 

Na koniec przedstawiamy kilka cytatów z ankiety. Zapytaliśmy, czego najbardziej brakuje w okolicy:

- Nie mamy swojego domu kultury, biblioteki. Dobrze, że jest książkodzielnia. Kiedy kończy się sezon letni i trzeba zejść z placów zabaw, nie ma gdzie pójść z dziećmi. Brak domu kultury. Brak kawiarni, bawialni.

- Na osiedlu brakuje miejsca, gdzie można umówić się na kawę/ coś zjeść i nie chodzi mi o McDonald's :). Nie ma żadnej oferty kulturalnej (biblioteka, dom kultury).

- Czy jest możliwość, aby na os. Kabel stworzyć filię biblioteki Kraków? (Ksiązkodzielnia to za mało i chyba nie sprawdza się najlepiej... :(). Przydałoby się również jakieś miejsce dla integracji mieszkańców, gdzieś gdzie można by się spotkać, porozmawiać, może zagrać w jakieś planszówki lub zrobić zajęcia dla dzieci. Coś takiego jak Miejsce Aktywności Mieszkańców Na Kozłówce.

- Zdecydowanie więcej miejsc użyteczności publicznej, miejsc spotkań dla mieszkańców i dzieci.


Maciej Fijak, Jacek Młynarz, Anna Gulińska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Maciej Fijak, Jacek Młynarz, Anna Gulińska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...