Prawo nie powinno działać wstecz- emerytura dla pracowników oświaty po 30 latach pracy.

Przywrócenie pracownikom oświaty możliwości  przejścia na emeryturę po 30 latach pracy . To prawo dotyczyło wielu nauczycieli, obecnie pracujących, którzy wówczas podpisywali umowę o pracę. Grupa nauczycieli,zapewne przy wyborze tego zawodu, kierowała się tym, że po 30 latach będzie mogła odejść na emeryturę. To prawo zostało zmienione. 

Prawo nie powinno działać wstecz. Zasada ta jest niezbędna do tego, aby zapewnić obywatelom ochronę bezpieczeństwa prawnego. Dzięki niej, możliwe jest  zaufanie do organów państwowych. Stoi ona na straży tego, aby obowiązki i prawa nie były zmieniane w dowolnym momencie. Zapobiega wszystkim niekorzystnym zmianom, których wprowadzenie mogłoby poważnie nadszarpnąć zaufanie obywateli do państwa. 

Prawo tu zadziałało wstecz względem grupy nauczycieli. 

Ponadto nie znajduję uzasadnienia  do petycji z dnia 24.05.2019 ( przejście na emeryturę po 30 latach) napisanego przez Wicemarszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Panią Małgorzatę Gosiewską , która brzmi:
" postulowana zmiana przepisów prowadziłaby do wykluczenia z rynku pracy osób, które są w pełni sił i mają możliwość podjęcia zatrudnienia, a ponadto miałoby znaczący wpływ na zmniejszenie wysokości świadczenia, z uwagi na skrócenie czasu aktywności zawodowej i co za tym idzie- stażu ubezpieczeniowego". 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Lucyna do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...