Prośba o pozostawienie linii 23 na obecnej trasie w ofercie ZKM Gdynia

PETYCJA W INTERESIE PUBLICZNYM

 

Prosimy o pozostawienie linii 23 na obecnej trasie

w ofercie przewozowej ZKM Gdynia

 

ADRESAT

 

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek

Al. Piłsudskiego 52/54 81-382 Gdynia

 

UZASADNIENIE

 

Już teraz w porannych i popoŁudniowych godzinach szczytu, autobusy linii 23 pozostają bardzo zatłoczone, przez co pasażerowie zmuszeni są podróżować w mało komfortowych warunkach. Co istotne, odebranie linii 23 mieszkańcom Dąbrowy spowoduje, że jedyną alternatywą pozostanie linia 24, która to kursuje na Dąbrowę Centrum, a bieg swój kończy na pętli przy ul. Miętowej, co powoduje, że wszyscy podróżni mieszkajacy w obrębie dotychczasowej trasy linii 23 zostaną pozbawieni bezpośredniego połączenia.

Linia ta dojeżdża m.in. do Centrum Medycznego, dużych sklepów spożywczych, a co najważniejsze w jej obrębie mieszka zdecydowana większość mieszkańców Dąbrowy. Dla znaczącej części z nich jedyną możliwością pozostanie dojazd linią 24, a następnie skasowanie kolejnego biletu i przesiadka w inne linie kursujące na Kacze Buki.

Rozwiązanie to jest dużo bardziej kosztowne, czasochłonne i mniej komfortowe niż było dotychczas.

Uważamy, że zabranie linii 23 z dzielnicy Dąbrowa, mocno ograniczy dostępność mieszkańców do komunikacji miejskiej, powodując utrudnienia w koniecznych dojazdach, a co za tym idzie, przekładając się na zwiększenie ruchu samochodowego w Dzielnicy, jak i w całym mieście, a także spowoduje zwiększenie korków z którymi Dzielnica zmaga się od lat.

Prosimy o ponowną analizę zmian w komunikacji miejskiej na terenie Gdyni wprowadzonych z dniem 30.01.2023r., w tym utrzymanie dotychczasowej trasy linii 23 w ofercie przewozowej ZKM Gdynia.

Z poważaniem,

Sygnatariusze


Radni Dzielnicy Dąbrowa    Skontaktuj się z autorem petycji