Przebudowa DW 203

Szanowny Pan Mieczysław Struk, Marszalek Wojewodztwa Pomorskiego,

My mieszkańcy Ustki zwracamy sie do Pana z prośbą o interwencję dotyczącą przebudowy miejskiego odcinka Drogi Wojewodzkiej numer 203. Inwestorem w/w inwestycji jest Zarząd Dróg Wojewodzkich w Gdańsku - jednostka podległa Zarządowi Województwa. 

Jesteśmy pełni zrozumienia wyrzeczeń związanych z przebudową jednej z najważniejszych dróg w naszym mieście, cierpliwie znosimy niedogodności związane z przebudową. Niemniej jednak firma wykonująca przebudowę, w naszym mniemaniu nie zwraca uwagi na podstawowe potrzeby mieszkańców Ustki. 

Wahadła są źle oznakowane co powoduje korkowanie się, bez mała, całego miasta

Na całej dlugości brak oświetlenia

Nawierchnia po której przemieszczają się auta ulega totalnemu zniszczeniu, przez co niszczona jest nasza właśność ruchoma, pomimo licznych prośb, choćby o czasowe wyrownanie nawierzchni, nic w tym kierunku sie nie dzieje.

Przestrzenie dla przemieszczania się pieszych są żle oznakowane, liczne koleiny utrudniają poruszanie się , brak oświetlenia, brak wyznaczonych przejśc dla pieszych, w polączeniu z jesienną aura stanowią istotne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Dlatego zwracamy sie do Pana aby Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadził rzetelną kontrolę na placu budowy oraz wymuszał na wykonawcy dochowaniu wszelkiej staranności, zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu oraz zwykłej przyzwoitości i bieżacych napraw stanu zastępczych szlakow komunikacyjnych. Rozumiemy trudna sytuację wykonowacy, ale nie możemy pozwolić aby prace odbywaly się kosztem naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Komfort naszego życia pomniejszył się, co jest zrozumiałe, ale nie może stawać się udręką. Liczymy na Pana wsparcie.

Niżej podpisani Mieszkańcy Ustki
Facebook