Przywrócenie na stanowiska pracy w COZL lekarzy: kier. Oddz. Ch. Plastycznej dr n. med. Sergeya Antonova oraz dr n. med. Katarzyny Żuchowskiej i wznowienie wykonywania rekonstrukcji metodą DIEP

Szanowni Państwo.    

 

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli miało ogromny zaszczyt, móc zatrudniać dwoje wspaniałych chirurgów plastycznych. Byli nimi dr n. med. Sergey Antonov oraz dr n. med. Katarzyna Żuchowska. Kilka dni temu, dyrektor COZL podjęła decyzję o ich zwolnieniu.

Petycja powstała, by zostali oni przywróceni na swoje stanowiska pracy. Dr n. med. Sergey Antonov oraz dr n. med. Katarzyna Żuchowska, odnoszą wiele sukcesów medycznych w swojej specjalizacji. Zarówno dla pacjentów chorych, okaleczonych w różnego rodzaju wypadkach, jak i z oparzeniami, ale zwłaszcza dla pacjentek po mastektomii, które dzięki rekonstrukcji metodą DIEP, czyli metodą z użyciem tkanek własnych odzyskują nie tylko zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. Sama choroba nowotworowa jest dużym obciążeniem. Amputacja piersi pogłębia ten stan nie tylko ze względu na utratę atrybutu kobiecości, ale przede wszystkim ze względu na obciążenia spowodowane asymetrią ciała.

Lekarze Ci są nie tylko profesjonalistami w swojej dziedzinie. Mają również niesamowite podejście do pacjenta. Będąc na oddziale pod opieką w/w lekarzy, pacjenci czują się bezpieczni i zaopiekowani. Wiedzą, że dr Antonov i dr Żuchowska na pewno zrobili wszystko, aby poprawić ich jakość życia po tak ciężkiej chorobie. Cały plan leczenia jest zawsze szczegółowo omawiany, wyjaśniony. Zwalniając tych lekarzy, szpital straci to, co oni budowali od momentu otwarcia tego oddziału - profesjonalizm i zaufanie pacjentów. Oddział Chirurgii Plastycznej w COZL był znany w kręgach pacjentów onkologicznych jako szpital godny polecenia. Ci lekarze budowali markę tej placówki. Każdy doskonale wie, że nie ma im równych.

Zwolnieni lekarze, a co za tym idzie oddział, na którym służyli pacjentkom   -      Amazonkom był polecany i sławiony przez lekarzy-autorytety z dziedziny onkologii w całym kraju, którzy będąc pod wrażeniem umiejętności dr Antonova i dr Żuchowskiej kierowali tam swoje pacjentki.

Pozwolę sobie zacytować fragment ze strony internetowej COZL:   "Misją Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli jest:   Profesjonalne świadczenie pełnoprofilowych usług medycznych na rzecz Pacjenta Onkologicznego." 

Czy podejmowanie decyzji o zwolnieniu dwóch najlepszych lekarzy z dnia na dzień, ma cokolwiek wspólnego z profesjonalizmem? Czy pełnoprofilowe usługi na rzecz pacjenta onkologicznego mają ograniczyć się, w przypadku nowotworów piersi, wyłącznie do mastektomii. Czy ich zwolnienie świadczy na rzecz pacjentów czy jednak przeciw pacjentom?

COZL jest jedynym szpitalem w Polsce z tak krótkimi terminami rekonstrukcji. Pacjentki przyjeżdżają do dr Antonowa i dr Żuchowskiej z całego kraju. Jest wiele kobiet, które oczekują na rekonstrukcje i symetryzacje. Dlatego, bardzo nam zależy na przywróceniu obydwu lekarzy na ich stanowiska pracy.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Joanna do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )