Przywrócenie oddziału położniczo-ginekologicznego w Pucku

W związku z informacją o likwidacji oddziału położniczo-ginekologiczno w szpitalu powiatowym w Pucku, wzywamy Wojewodę Pomorskiego do podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do ponownego otwarcia wyżej wymienionego oddziału w tej placówce.

Na dzień 1 czerwca 2021 roku zapowiedziano, że Szpital Pucki Sp. z o.o. przestaje być szpitalem covidowym i przejdzie do normalnego trybu funkcjonowania. Jednakże pojawiły się informacje, że oddział położniczo-ginekologiczny nie wznowi swojej działalności. Jest to jedyny szpital powiatowy z porodówką i oddziałem neonatologicznym w powiecie puckim.

Żądamy i apelujemy do Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha o podjęcie pilnych działań w kierunku przywrócenia działalności tego oddziału.

Chcemy, aby nasze dzieci rodziły się blisko domu!

Chcemy, aby kobiety ciężarne miały zapewniony dostęp do opieki szpitalnej blisko swojego miejsca zamieszkania!

Chcemy, aby turystka w ciąży mogła czuć się bezpiecznie, mieć zapewniony dostęp do opieki położniczej i lekarskiej w nagłej sytuacji porodowej!

Chcemy, aby mieszkanki Półwyspu Helskiego, oraz turystki tam przebywające, które będą rodziły w sezonie urlopowym, miały pewność, że dojadą na czas do szpitala i nie dojdzie do sytuacji gdzie poród, z powodu korków, odbędzie się w samochodzie. Z Helu do Wejherowa jest aż 68 km!!!

Chcemy, aby nasze dzieci mogły mieć wpisane w dokumentach jako miejsce urodzenia miasto Puck!

Żądamy, aby lekarze pracujący na oddziale mieli godne warunki pracy!

Żądamy, aby szpital zatrudnił odpowiednią liczbę lekarzy ginekologów i anestezjologów, tak aby lekarze nie byli przepracowani!

Żądamy, dostępu do znieczulenia w trakcie porodu dla pacjentek!

Pozostawienie miasta Puck oraz całego powiatu bez opieki lekarskiej naraża przyszłe mamy i dzieci na zagrożenie zdrowia i życia. Do najbliższego szpitala, w Wejherowie, są 23 km, ale realny czas dojazdu z powodu korków, czasami przekracza nawet godzinę!

Co więcej, placówka w Wejherowie też ma swoje ograniczenia i nie jest w stanie z dnia na dzień przyjąć dwa razy więcej pacjentek i zapewnić im odpowiedniej opieki.

W związku z tym, wzywamy Wojewodę Pomorskiego do przywrócenia działania oddziału ginekologiczno-położniczego

 

Tylko ponowne wznowienie przyjęć na oddział może zapewnić bezpieczeństwo mieszkankom naszego regionu, turystkom i ich nienarodzonym jeszcze dzieciom.

Jeśli się zgadzasz to podpisz petycję i udostępnij dalej!

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Kasia do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...