Przywrócenie wolontariatu w Zaklikowskim Przytulisku

Do Burmistrza Miasta Zaklików Pana Zdzisława Wójcika

                                      

 

Szanowny Panie Burmistrzu , Szanowna Rado Gminy 

Zwracamy sie do Państwa w sprawie przytuliska dla bezdomnych zwierząt znajdującego sie na terenie gminy Zaklików przy zakładzie Usług Komunalnych.

Z ogromnym niepokojem oraz niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość , iż w zeszłym tygodniu dostęp do psów został wolontariuszom uniemożliwiony poprzez założenie kłódek na kojce.

Wolontariat w Przytulisku działał prawie 5 lat. W ciągu tego czasu wolontariusze wykonywali liczne prace na rzecz zwierząt sprawiając, że ich pobyt w Przytulisku był bardziej znośny: 

- dbali, by psy miały kontakt z człowiekiem, wychodziły na spacery. Poznawali usposobienia i charaktery psów, robili im zdjęcia potrzebne w procesie szukania im nowych domów oraz przeprowadzali cały proces adopcyjny (w ciągu 5 lat przeprowadzili kilkadziesiąt udanych adopcji!!!).

- informowali pracowników na bieżąco o niepokojących u psów objawach świadczących o chorobie

- sprzątali boksy, karmili psy, napełniali miski wodą

- założyli stronę internetową, na której zamieszczali zdjęcia i opisy psów do adopcji 

- zdobyli dla Przytuliska wielu czynnie je wspierających sympatyków i darczyńców z całej Polski 

- organizowali wiele akcji internetowych (zbiórki, bazarki) mających na celu zdobycie pomocy materialnej w postaci karm czy innych artykułów ułatwiających psom przetrwać czas spędzony w przytulisku

Aby cały ten ogrom pracy nie poszedł na marne, niezbędna jest kontynuacja wolontariatu, podpisanie umów i przywrócenie możliwości zajmowania się wolontariuszy psami.

Każde schronisko/przytulisko doskonale zdaje sobie sprawę, iż dobrze działający wolontariat oznacza szczęśliwsze zwierzaki, które z jakichś przyczyn stały się bezdomne, a także znaczne zmniejszanie poziomu bezdomności na terenie gminy. Bioroąc pod uwagę fakt, iż zwierzaki te są "na utrzymaniu" Gminy - ma to korzystny wpływ finansowy.  Nie jesteśmy w stanie pojąć decyzji kierownictwa Przytuliska, które zamyka przed wolontariuszami bramę, działając tym samym na szkodę przebywających tam zwierząt. 

Szanowni Państwo bardzo prosimy o mediacje pomiędzy Przytuliskiem, a wolontariuszami, natychmiastowym uregulowaniem sytuacji z umowami dla wolontariuszy oraz szybkim otwarciem boksów. Psy nie stanowią własności Przytuliska, są jedyne pod jego opieką, która powinna przebiegać prawidłowo, godnie i po ludzku, a Gmina przeznaczając środki finansowe z budżetu powinna kontrolować jak przebiega realizacja tego zadania i pomagać w sprawach organizacyjnych. Liczymy na szybką interwencję i rozwiązanie tego problemu gdyż bardzo nam leży na sercu dobro zwierząt z Przytuliska.

Prosimy pamiętać, iż psy przebywające pod Państwa opieką to żywe, czujące stworzenia, które cierpią będąc przetrzymywane w niewoli, bez kontaktu z człowiekiem.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Karolina Hankus do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook