Przywróćcie godziny pracy trenerów MOS Pruszków

Zwracamy się do Zarządu Powiatu Pruszkowskiego z apelem o zmianę decyzji pana Michała Grzywacza - dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie, dotyczącej zmniejszenia liczby godzin pracy trenerów sekcji sportowych w arkuszu organizacyjnym placówki na rok szkolny 2020/21.


W sekcjach sportowych MOS trenuje ponad 220 dzieci (akrobatyka sportowa - 40, koszykówka - 130, lekkoatletyka - 13, siatkówka - 40). Decyzją dyrektora MOS, pana Michała Grzywacza od początku roku szkolnego 2020/21 tygodniowa ilość pracy trenerów we wszystkich sekcjach została zmniejszona o łącznie 27 godzin.

Szczególnie skutki decyzji dyrektora MOS odczuje sekcja akrobatyki sportowej, w której trenuje na stałe czterdzieścioro dzieci, w dwóch grupach, naborowej i zaawansowanej. Treningi są prowadzone trzy razy w tygodniu po trzy godziny (w sumie 9 godzin w tygodniu), przez dwóch trenerów.

Redukcja etatów trenerskich do 14 godzin tygodniowo, spowodowała rezygnację z pracy przez jednego z trenerów. Powoduje to, że dalsza działalność sekcji akrobatyki sportowej jest zagrożona, a bezpieczeństwo na treningach nie może być zapewnione.

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku sekcji siatkówki – zmniejszenie liczby godzin trenerów o 12 tygodniowo oznacza zwolnienie z pracy jednego z trenerów sekcji.

Okazuje się, że największe cięcia dotyczą sekcji sportowych i zajęć dla dzieci (łącznie 26 godzin tygodniowo), gdy tymczasem liczba godzin pracowników zajmujących się tzw. sportem masowym, czyli organizacją zawodów międzyszkolnych zmniejszyła się tylko o jedną godzinę.

Rozumiemy konieczność szukania oszczędności, będących wynikiem epidemii COVID19, ale nie zgadzamy się na robienie tego kosztem zajęć dla dzieci i ich bezpieczeństwa.

Wierzymy, że Zarządowi Powiatu Pruszkowskiego, tak jak nam, zależy na wspieraniu zdrowego rozwoju dzieci i promowaniu aktywności sportowej młodzieży. Dlatego zwracamy się z apelem o zrewidowanie podjętej przez Dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego decyzji i przywrócenie zlikwidowanych godzin pracy trenerów poszczególnych sekcji.

Pełna treść petycji przesłanej do Zarządu Powiatu Pruszkowskiego poniżej.

MOS1.jpg

MOS2.jpg

 


Rodzice dzieci trenujących w sekcjach sportowych MOS Pruszków    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Rodzice dzieci trenujących w sekcjach sportowych MOS Pruszków do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook