PSI WYBIEG na Młynówce Królewskiej

DO: Zarządu i Radnych Dzielnicy V
i Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie

 

  My, mieszkańcy Dzielnicy V – Krowodrza, posiadacze psów, podatnicy gminy miejskiej Kraków z żalem stwierdzamy, iż mimo równości wszystkich obywateli w zakresie praw i obowiązków, jesteśmy od wielu lat pomijani. Wnioski w sprawie budowy wybiegu dla psów w obrębie Młynówki Królewskiej były kierowane do Urzędu Miasta Krakowa już w 2004 roku. W 2010 roku ponowiono prośby w tej sprawie, kierując je do Rady Dzielnicy V oraz do władz miasta (pisma w załączeniu). Pomimo obietnic do 2020 roku nie wydarzyło się w powyższej kwestii nic.

  Park „Młynówka Królewska” jest od kilku lat intensywnie rewitalizowany. Stworzono w nim miejsca zabaw dla dzieci, obiekty sportowo-rekreacyjne dla młodzieży i dorosłych, zadbano o strefy sprzyjające relaksowi wśród ładnie zaprojektowanej zieleni. Niestety o właścicielach psów i potrzebach ich podopiecznych znów zapomniano. Zarząd Zieleni Miejskiej, z uwagi na zbyt małą powierzchnię lub nieuregulowaną strukturę własności, negatywnie zaopiniował kilka lokalizacji dla inwestycji „Wybieg dla psów” wskazywanych przez Radnych Dzielnicy. Jednak od niedawna pojawiła się nowa możliwość lokalizacji psiego wybiegu na działce nr 6/14 obręb 4. Jest to teren położony w kwartale między ul. Racławicką, Urzędniczą, akademikami i ogródkiem zabaw dla dzieci. To jedyna większa działka w okolicy o uregulowanym statusie prawnym. Obecnie zajmuje ją zdewastowane boisko, pokryte wyrwami i rozbitym szkłem oraz dziki parking. Za tą lokalizacją przemawiają jeszcze inne argumenty: jest to miejsce oddalone od głównej arterii parku i od budynków mieszkalnych, łatwe do wydzielenia i już częściowo ogrodzone.

  My, właściciele psów wnioskujemy o utworzenie psiego wybiegu na Młynówce Królewskiej między ulicami Racławicką, Urzędniczą oraz akademikami i ogródkiem zabaw dla dzieci tj. na działce nr 6/14 obręb 4. W nowocześnie projektowanych obszarach miejskich, jakim jest park Młynówka Królewska pojawia się wiele stref tematycznych, służących określonym grupom społecznym. Nie może w tej przestrzeni zabraknąć bezpiecznego miejsca dla tak licznej społeczności jak właściciele psów i ich zwierząt. Mamy nadzieję, że po tylu latach starań, nie zostaniemy znowu pominięci w planach inwestycyjnych na najbliższy rok i wnioskowane przez nas przedsięwzięcie dojdzie wreszcie do skutku.

Mieszkańcy Krowodrzy z czworonogami

 


Mieszkańcy Krowodrzy z czworonogami    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mieszkańcy Krowodrzy z czworonogami do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...