Głos dietetyków w sprawie projektu ustawy o POZ

Komentarze

#4

Jestem dietetykiem

(Warszawa , )

#7

Jestem dietetykiem.

(Mszana Dolna, )

#10

Uważam, że potrzeba jest edukacji żywieniowe.

(Grudziądz, )

#11

Obecnie porady dietetyczne świadczone są jedynie w formie prywatnej. Koszty wizyty w poradni dietetycznej są wysokie co powoduje, że większość społeczeństwa nie korzysta z ich usług. Zwiększenie dostępności porad dietetycznych poprzez finansowanie ich w ramach koszyka świadczeń gwarantowanych wyeliminowałoby ten problem. Dietetycy stanowią wykfalifikowany personel medyczny, tymczasem pomijani są za każdym kiedy mowa jest o polepszeniu jakości ochrony zdrowia...

(Pyskowice, )

#13

Uważam, że właściwie dobrana dieta jest podstawą zdrowego życia. Wiele osób nie ma świadomości w jaki sposób taką dietę skonstruować i jaki sposób wprowadzić dobre nawyki żywieniowe.

(Łasin , )

#21

Uważam ze nadwaga jest problemem zdrowotnym

(Grudziadz , )

#28

Podpisuję, ponieważ liczba pacjentów chcących skorzystać z bezpłatnej porady dietetyka wciąż wzrasta. 15 minutowa wizyta u lekarza POZ nie wystarcza na przekazanie i dokładne wyjaśnienie zaleceń żywieniowych. Czas na zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki zdrowotnej.

(Budy - Kałki, )

#32

Trzeba w końcu coś z tym zrobić.

(Wrocław, )

#45

Marta Jakubowsa

(Szpica 113, )

#52

Potrzebna jest większa świadomość żywieniowa.

(Żywiec, )

#56

Sandra Wilk

(Tychy, )

#59

Jestem dietetykiem.

(Gdańsk, )

#62

Jestem dietetykiem i chciałabym aby studia, które ukończyłam na kierunku dietetyka i związany z tym zawód były uregulowane prawnie jak dzieje się to w innych państwach.

(Szczecin, )

#76

Jestem dietetykiem

(Chełmno, )

#85

Najwazniejsza jest profilaktyka, a nie bezgraniczne oddawanie sie farmakologii. Profilaktyka jest tansza i zdrowsza niż leczenie, a leczenie dietą zdecydowanie przenosi bardziej dlugotrwale efekty bez skutków ubocznych.

(Warszawa, )

#86

Chce. By dietetyk mial wplyw na opieke kazdego pqcjwnta. Dxieki temu w koncu znajde prace w zawodzie..jako mgr dietetyki a spoleczenstwo bedzie zdrowsze

(Inowroclaw, )

#98

Jestem magistrem dietetyki

(Wrocław, )

#117

To dobra inicjatywa

(Szczecin, )

#121

zgadzam się z petycją jako dietetyk

(Podkowa Leśna, )

#137

Jestem dietetykiem aktywnym zawodowo i widzę potrzebę wprowadzenia dietetyka do zespołu terapeutycznego POZ.

(Świątki, )

#156

Jestem dyplomowanym dietetykiem.

(Alwernia, )

#157

Wiedza dietetyka i wiedza lekarza uzupełniają się i dla dobra pacjentów, przedstawiciele tych profesji powinni w niektórych przypadkach ściśle ze sobą współpracować. Leczenie większości chorób może, a niektórych nawet musi być wspomagane dietoterapią, z czego nie zawsze zdają sobie sprawę pacjenci. Stanowisko dietetyka, w strukturze POZu, będzie pełniło rolę profilaktyczną, edukacyjną oraz będzie stanowiło niezbędne ogniwo w leczeniu wielu schorzeń.

(Człuchów, )

#158

Jestem studentem dietetyki klinicznej i doskonale zdaje sobie sprawę z konieczności opieki dietetycznej dostępnej dla pacjentów w ramach POZ.

(Gdansk, )

#168

Zgadzam się z treścią petycji. Uważam, że ułatwienie dostępu do opieki dietetycznej dla pacjentów zwiekszy ich komfort życia i pomoże w zmniejszeniu ilości osób zmagających się z chorobami dietozaleznymi.

(Elbląg, )

#170

Podpisuję, gdyż jestem dietetykiem i widzę istotny brak wiedzy żywieniowej u pacjentów z chorobami dietozależnymi. Wiele z tych chorób można uniknąć bądź złagodzić ich objawy przez odpowiednie żywienie.

(Białystok, )

#175

Koziol Barbara

(Kraków , )

#188

Obecnie w Polsce otyłość to choroba numer jeden. Pacjenci po operacjach bariatrycznych są pozostawieni bez opieki !

(Piekary Śląskie, )

#189

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku dietetyk kliniczny

(Dąbrowa Górnicza, )

#194

Jestem dietetykiem i zależy mi na zwiększeniu dostępności usług i konsultacji

(Niezdów , )

#197

Jestem dietetykiem

(szczecin, )