NIE dla niszczenia Błoń - Protest przeciw wyścigom konnym na największej łące Krakowa

Komentarze

#1405

Trudno o głupszą decyzję. No chyba, że zabudowa.😠

Jacek Barnaś (Kraków, )

#1406

Podpisuję ponieważ nie chcę, aby błonia były regularnie niszczone przez wyścigi konne.

Dominik Szymański (Kraków, )

#1412

Blonia to przede wszystkim miejsce na rekreacje iraz spacery z czworonożnymi przyjaciółmi oraz ostatni skrawek zieleni w centrum miasta.

Karolina Bednarczyk (Kraków, )

#1416

Podpisuje poniwaz chce zachowania Blon dla mieszkancow Krakowa w obecnym stanie.

ANeta Kr (Krakow, )

#1417

Wyścigi powinny być organizowane poza centrum miasta, bo centrum jest zatłoczone. Poza tym ta łąka jest świetnym miejscem do wypoczynku i nie powinna być zabudowywana.

Piotr Pyć (Kraków, )

#1429

chcę móc dalej korzystać z błoń, chcę, żeby takie decyzje były podejmowane po PRAWDZIWYCH KONSULTACJACH Z MIESZKAŃCAMI MIASTA, nie zgadzam się na wykorzystywanie zwierząt tylko po to, żeby ludzie mogli popatrzeć. Nie zgadzam się na zniszczenie największej łąki w Krakowie, która służy wszystkim mieszkańcom, po to, by służyła kilkudziesięciu najbogatszym...

Mariola Guc (Kraków, )

#1431

Jestem przeciwko męczeniu koni

Kamila Chwastowska (Kraków, )

#1435

Ponieważ pomysł jest wymyślony tylko żeby miasto i Pan prezydent Majchrowski zarobili pieniądze, a nikt nie pomyślał że to będzie dewastacji trawy ,ograniczenie ruchu mieszkańców, paraliż miasta. Żeby decydować o torze wyścigów konnych w takim miejscu jak błonia powinien zapytać mieszkańców w referendum.to nie jest prywatny folwark tego pana

Barbara Krygowska (Kraków, )

#1439

Nie mozna zabierac terenow zielonych mieszkancom miasta. To tlen dla Krakowa. Zagospodarowanie Blon bedzie dewastacja przyrody

Czesława Strojek (Czulow , )

#1450

Podpisuje, ponieważ błonie to też symbol Krakowa wiele rodzin w lecie przychodziło na spacery, rozkladalo koce i opalalo się tam, ja również mile wspominam tamte chwilę i nie chce aby to miejsce stało się zrujnowane ziemia przez te wyścigi .

Piotr Żurakowski (Kraków, )

#1461

Przez wyścigi konne umiera masa koni miesięcznie a co dopiero rocznie to istna katastrofa jak można to oglądać.... Brak słów.

Aleksandra Kibisz (Warszawa, )

#1471

Ta impreza zniszczy Błonia, nie wyobrażam sobie takiej imprezy w tym miejscu

Agnieszka Tracz (Kraków, )

#1473

Krakow utracil w ostatniej dekadzie tyle terenow zielonych, ze dbalosc o kazdy pozostaly zielony skrawek jest obowiazkiem cywilizacyjnym , obowiazkiem pokoleniowym. Konie? Tak, ale w Nowej Hucie, na Klinach, w Swoszowicach, nie w SACRUM KRAKOWA.

Sebastian Naglo (Krakow, )

#1477

Błonia są dla wielu z nas miejscem kultowym, wspaniałe miejsce do spacerów, jazdy na rolkach, rowerze, jest to jeden z wielu głupich pomysłów władz miasta-dzisiaj błonia, a jutro może być np. Park Jordana, lub np. Łąki Nowochuckie, zostawcie już nam trochę zieleni!

Krzysztof Raczkowski (Kraków , )

#1481

Wyścigi konne to prywatny biznes malej grupy przedsiębiorców. Niech sobie kupują działkę gdzieś za miastem. Błonia - park dla mieszkańców, a nie kolejny stadion kosztem miasta.

Andrzej Leszkiewicz (Krakow, )

#1487

Nie chce by blonia zostały zniszczone.

Piotr Marcinkowski (Kraków, )

#1490

Kocham Błonia takie jakimi są!!! dla mieszkańców,turystów w tej postaci są wspaniałe! to miejsce dla wszystkich, dla rodzin z dziećmi, młodzieży, spacerujacych staruszków,pupilów!miejsce wypoczynku i rekreacji w centrum Krakowa. Konie są wspaniałe,ale takie spotkania winny być organizowane gdzieś na uboczu.

Joanna Morawiec (Kraków, )

#1493

Podpisuję ponieważ szanuję nasze, polskie dziedzictwo narodowe jakim są Krakowskie Błonia.

Agnieszka Kotwica (Skarżysko-Kamienna , )

#1498

Podpisuję, ponieważ wyrażam stanowczy sprzeciw wykorzystywaniu zwierząt do tego typu rozrywek, a także jako mieszkanka Krakowa czuję, że Pan Prezydent zapomniał, że jego decyzje powinny być podejmowane przede wszystkim w zgodzie z opinią mieszkańców tego miasta! Ja jestem osobiście przeciwko, a skoro powstała ta petycja to znaczy, że takich osób, które chcą wyrazić swój sprzeciw jest wiecej i Pan Prezydent powinien to uszanować!

Magdalena Śliwińska (Kraków , )

#1507

Podpisuję, ponieważ mieszkańcy Krakowa mają prawo przeciwdziałać inicjatywom szkodliwym dla miasta

Oliwia Nagajek (Kraków , )

#1512

Jestem przeciwna. Błonia są niemal symbolem miasta. Ich zniszczenie, bo tym jest właśnie zabudowa pod torowisko, zabierze mieszkańcom i turystom miejsce spotkan, odpoczynku i różnych imprez organizowanych dla mieszkańców

Ilona Kaczmarska (Kraków, )

#1522

Co kurde? Nie, skąd wgl ten pomysł

Florian Markiewicz (Kraków, )

#1530

Pan Prezydent niszczy resztki zieleni pozostalej w mieście, a w dodatku chce wykorzystywać zwierzęta

Klaudia Hano (Kraków, )

#1533

nie zgadzam się na niszczenie krakowskich, błoń przy alei 3-go Maja, poprzez organizację wyścigów konnych na nich!!

bartosz rewilak (kraków, )

#1534

Podpisuję, ponieważ nie zgadzam się na zniszczenie miejsca o charakterze historycznym, przyrodniczym i krajobrazowym. To święte miejsce dla wszystkich Krakowian.

Agnieszka Radoń (Kraków, )

#1541

Nie dla dewastacji Bloń

Małgorzata Doroba (Kraków, )

#1552

Podpisuję ponieważ, uważam, że błonia są unikatowe i stanowią wizytówkę Krakowa. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy chodziły po nich krowy i dla wielu mieszkańców, tak jak dla mnie jest to wartość sentymentalna. Poza tym, tosty wyścigów konnych ma wiele miast, a taką łąkę już niekoniecznie.

Maja Nowińska (Kraków, )

#1563

Błonia są niezbędnym elementem krakowskiej architektury i jedynym największym terenem zielonym w mieście, z którego od lat korzystają mieszkańcy na różne sposoby.

Piotr Bobek (Kraków, )

#1565

Chcę zachować Błonia w obecnej formie.

Mikołaj Indyk (Kraków, )

#1585

Uważam że Błonia powinny służyć rekreacji ale dla mieszkańców jest to piękna łąka od zawsze nią była myślę że urządzanie wyścigów konnych doszczętnie ja zniszczy

Katarzyna Zatorska (Kraków , )

#1587

Chce chronić krakowskie błonia

Dominika Sarna-Palacz (Kraków , )

#1589

Pomysł niebezpieczny, prowadzący do dewastacji terenu i moim zdaniem przygotowujący Błonia do późniejszej zabudowy stałej. Nasze zadłużone miasto niewątpliwie chętnie sprzedałobyby ten teren deweloperom. Tymczasowe trybuny, idiotyzm. Jak będzie wyglądała trawa po zdjęciu trybun po wielu tygodniach. A przerycie terenu na kable, światłowody, energetykę. To ściema tylko po to by przygotować późniejszy plac budowy. Brakuje w budżecie? , Nie trzeba było oddawać za darmo, lub za symboliczną złotówkę wielkich terenów budowlanych Kościołowi Katolickiemu!

Maciej Stokaluk (Kraków, )

#1597

W XXI wieku nie czas na urządzanie rozrywek ze zwierzętami.

Bartłomiej Suder (Kraków, )

#1599

To moja oaza spokoju, odwieczne miejsce rekreacji Krakowian, nie zmieniajmy jego charakteru

Małgorzata Rodzeń (Kraków, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...