NIE dla niszczenia Błoń - Protest przeciw wyścigom konnym na największej łące Krakowa

Komentarze

#1603

Pomysł uważam za absurdalny, demolowanie Błoń i ogromne koszty. W Krakowie są ważniejsze sprawy do rozwiązania A nie organizowanie imprez ku uciesze gawiedzi :(

Teresa Kalinka (Kraków, )

#1604

Błonia są dla wszystkich a nie dla miłośników wyścigów konnych jak chcą oglądać to do Warszawki tam mogą to robić.

Aleksandra Marecka (Kraków , )

#1623

Nie dla koni na Błoniach

Zbigniew Bielecki (Rząska, )

#1625

Przecież wokół Krakowa są profesjonalne tory konne. Wobec czego dlaczego wykorzystuje się do tego Błonia?

Paweł Koczur (Kraków, )

#1629

Błonia powinny zostać terenem rekreacyjnym.

Agnieszka Dębogórska (Kraków, )

#1632

Nie zgadzam się na dewastację Błoń.

Konrad Moskwa (Kraków, )

#1636

Kolejne pozornie nienaruszalne tereny są dewastowane, a kolejne granice są przekraczane.

Magdalena Rodzeń (Kraków, )

#1642

Błonia to dziedzictwo i historia miasta Krakowa , miejsce spotkań i spacerów całych rodzin.Mieszkajac w Polsce moźna nie wiedziwć kto jest prezydentem Krakowa ale mówiąc Błonia polacy odrazu kojaźą to z Krakowem.Panie Majchrowski Błonia to wizytówka Krakowa a nie pana prywatny FOLWARK .Jesteś prezydentem z naszego wyboru i to głos mieszkańców jest dla ciebie wiąźący a nie prywatne interesy.

Mirosław Rycerz (Kraków, )

#1643

Zadnej dewastacji Blon!

Joanna Pawłowska (Krakow, )

#1645

Krakow dla krakusów

Kamil Konieczny (Kraków , )

#1646

Stanowczo protestuję przeciwko jakiejkolwiek ingerencji w Błonia i ich okolice!

Magda Pietrzykowska (Kraków, )

#1649

Lubię zielonę Błonia

Mariia Iakymova (Kraków , )

#1656

Nie zgadzam się na dewastację błoń

Karolina Lizoń (Kraków, )

#1657

Nie zgadzam się na niszczenie zielonych płuc miasta.

Bożena Radziszewska (Kraków , )

#1660

Błonia powinny zachować swój dotychczasowy charakter i sposoby wykorzystania. Powinny służyć wszystkim mieszkańcom, co wyklucza takie imprezy jak wyścigi konne.

Barbara Guzdek (Kraków, )

#1667

Błonia są jedną z wizytówek miasta i nie ma zgody na niszczenie ich.

Daniel Domin (Kraków , )

#1672

Dbam o Kraków.

Barbara Michalska (Kraków, )

#1682

Ponieważ Błonia do część kultury Krakowa i nie tylko, potrzebujemy terenów zielonych, to wynika z podstawowej biologii. Nie dla niszczenia terenów zielonych i zbudowy Krakowa!

Sylwia Zięba (Kraków, )

#1691

Mieszkam w bezpośredniej okolicy błoń i są one istotną częścią mojego codziennego życia (spacery z psem etc.). W Krakowie i tak jest za mało zieleni, przez co nie możemy się zgadzać na niszczenie tych pozostałych.

Barbara Roguska (Kraków, )

#1701

Nie zgadzam się na organizację wyścigów konnych na Bloniach .

Grażyna Macioł (Kraków, )

#1711

Błonia to historyczna łąka która służy rekreacji mieszkańców, ich wypoczynkowi, spacerom, piknikom, bieganiu, opalaniu się. Taka impreza zniszczy tą łąkę na długi okres wyłączając ją z możliwości służenia wszystkim mieszkańcom na rzecz tylko jednej imprezy. Niech Majchrowski idzie się opalać zaraz po wyścigach i rozłoży sobie na takiej ziemi koc.

Adam Fotek (Kraków, )

#1712

Juz mam dosyc niszczenia przez p. Prezydenta Krakowa.

Patrycja SZEPCZYŃSKA (Krakow, )

#1713

To Złe Dla Miasta I Ochrony SRODOWISKA

Lifia Żakowska (Kraków , )

#1719

Ponieważ ulice Piastowska, Królowej Jadwigi i Focha są notorycznie blokowane i kompletnie nieprzejezdne - również dla komunikacji zbiorowej - na czas imprez masowych na Błoniach. Doroczne maratony, rozmaite wyścigi są zwyczajnie uciążliwe dla mieszkańców. Np. sierpniowy Tour de Pologne - koszmar komunikacyjny - cała okolica jest zablokowana a mieszkańcy odcięci od świata na co najmniej na 2 całe dni bez przerwy. (autobus- nie jeździ, taksówki nie przyjmują zamówień na kursy z tego obszaru tłumacząc się: "nie dojedziemy")

Agnieszka Śliwa (Kraków, )

#1727

Szkoda mi łąki, ale jeszcze bardziej przeszkadzają mi wyścigi konne, bo uważam je za nieetyczne, a już Kraków wystarczająco eksploatuje konie. Nie życzę sobie, żeby w moim mieście odbywało się więcej niepotrzebnego cierpienia zwierząt.

Katarzyna Murzynowska (Kraków , )

#1730

Proszę Błonia zostawić w spokoju.

Bronek Synowiec (Kraków, Poland, )

#1733

Wyrażam sprzeciw wobec męczenia koni dla zabawy gapiów.
Wyrażam sprzeciw wobec planów niszczenia Błoni krakowskich.

Konrad Wierzchucki (Kraków, )

#1737

Mam psy

Monika Bugaj (Krakow, )

#1753

Pozostawmy naturalny charakter tego pięknego miejsca blisko centrum miasta. Możemy być dumni z naszych Błoń w ich obecnej postaci - nie róbmy na nich interesu.

Tadeusz Treit (Kraków, )

#1755

Zagospodarowanie Błoni wyscigami konnym jest złym pomysłem szkodzącym i mieszkańcom, przyjezdnym i zwierzętom

Izabela Trzeszczoń (Kraków, )

#1756

Jestem rodowitą krakowianką i podczas urlopów w Krakowie cenię tę zieloną przestrzeń super do wypoczynku blisko historycznego centrum. Takie tory buduje się zwykle z dala od miejsc zabytkowych i stref trudnych komunikacyjne, w pobliżu autostrad np. Jeśli za wszelką cenę chcecie to zrobić, na pewno są inne lepsze lokalizacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Agata Nawak (Combronde, )

#1758

To płuca Krakowa, jedne z już niewielu nietkniętych zabudową, i nie potrzebnymi rozrywkami, tam bawiła się moja babcia, mama, ja z siostrami, nasze dzieci jak i już następne pokolenie się bawi i wypoczywa,to historia,,,gdyby wszyscy mogli wstać z grobu też by protestowali,,, NIE DLA ZABUDOWY BŁOŃ,,,, PROTESTUJĘ

MAŁGORZATA JANICKA (KRAKÓW , )

#1776

Jestem przeciwko wyscigą, ponieważ wystarczy zabudowy Krakowa. Każdy możliwy skrawek zieleni jest wykorzystywany pod budowę

Joanna Pamuła (Kraków , )

#1787

Żenujące...

Ewa Gulik (Kraków, )

#1794

Nie zgadzam się na to by skarb naszego miasta, którym są błonia krakowskie, był notorycznie i z premedytacją niszczony na rzecz wyścigów konnych. To są nasze błonia, Nasze, wszystkich mieszkańców bez wyjątku. W Krakowie i tak jest już bardzo mało zielonych stref, nie możemy pozwolić by ktoś odebrał nam kolejny skrawek zieleni.

Asia Molsa (Kraków, )

#1798

Nie zgodzę się na bezmyślne niszczenie zieleni. Nie dość że deweloperzy zabudowaną miasto dowolnie, drzewa są wycinane, to jeszcze dla zaspokojenia chorych ambicji Pana Majchrowskiego ma zostać zniszczona największa i najstarsza łąka Krakowa. Miejsce spacerów i zabaw mieszkańców. Może P. Majchrowski zechciałby zapoznać się z historią miasta, dzielnicy Zwierzyniec, poznać znaczenie tradycji Krakowa to wówczas być może zacznie myśleć jak krakowianin, a nie jak obcy który tu się porwał do władzy.

Ilona Mielewczyk (Krakow, )

#1800

Błonia są dziedzictwem wszystkich Krakusów od wieków, nawet królowie pozostawili ten teren w spokoju. Wystarczy, że władze miasta Krakowa stworzyły obok Błoń niefunkcjonalnego potworka architektonicznego jakim jest stadion Wisły Kraków. Błonia Krakowskie są dla wszystkich Krakusów, a nie dla jednostek.

Bożena Szybiak (Kraków , )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...