Popieram rodziców dzieci z niepełnosprawnością którzy chcą mieć prawo do pracy zarobkowej będąc jednocześnie na świadczeniu pielęgnacyjnym jako opiekun osoby niepełnosprawnej.

Komentarze

#602

Dorota Maćkowska

Dorota Maćkowska (Wydorowo, )

#607

Podpisuję, ponieważ jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i chciałabym móc pracować chociaż na pół etatu żeby podreperować rodzinny budżet

Emilia Gryczkowska (Augustów, )

#608

Burek
Wychowuje dziecko niepełnosprawne i pobieram świadczenia

Sonia Burek (Jastrzębie Zdrój , )

#612

W pełni się zgadzam z postulatami w petycji

Marta Łodyga (Warszawa , )

#621

Chcę godnie żyć i nie czuć się gorszą.Jestem wartościowym człowiekiem.🙋

Beata Rejczak (Ożarów, )

#627

Ponieważ mogłabym wolną chwilę poświęcić na godny zarobek a nie zebrać przez Facebooka ludzi i przedsiębiorstwa. Syn wymaga opieki 24 h bo jest osobą leżąca po wypadku w stanie minimalnej świadomości za to ja mogłabym dorobić grosz gdy ma zajęcia z nauczycielami czy prywatnymi rehabilitantami tymczasem nie ma szans na dodatkowy godnie zarobiony grosz :(

Elżbieta Malinka (Stargard, )

#631

Uważam że jest to dyskryminacja rodzin osób niepełnosprawnych. Odebranie im godności i pozbawienie dodatkowych środków do życia. Nawet emeryt może dorabiać do emerytury. To skandal i niesprawiedliwość, tak jakby mało tych ludzi nieszczęść spotkało. To ubogie świadczenie często nie pokrywa kosztów rehabilitacji. Skandal.

Joanna Żebrowska (Warszawa, )

#635

Podpisuję, ponieważ nie godzę się na zabieranie komukolwiek prawa do godnego życia.

Adam Banaszkiewicz (Warszawa, )

#637

Moja córka (4lata) jest dzieckiem niepełnosprawnym. Zrezygnowałam z pracy zarobkowej i przeszłam na świadczenie. Dobro dziecka jest dla mnie najważniejsze. Jednak ta decyzja sprawiła że poza rehabilitacja i zaspokojeniem podstawowych potrzeb rodziny nie mamy na nic pieniędzy. Nasza sytuacja finansowa z miesiąca na miesiąc jest coraz gorszą. Myślę że możliwość dorobienia kilka godzin tygodniowo poprawiła by nasz byt a dobro dzieł ka by na tym nie ucierpiało. Pozdrawiam

Marlena Ewertowska (Lubawa , )

#645

Jestem pracującą mamą dziecka niepełnosprawnego. Uważam, że to niesprawiedliwe że płacę pełny ZUS (1400 zł) i podatki w zamian nie otrzymując żadnego wsparcia. Problem rehabilitacji nie znika. Koszty są ogromne, przytłaczające. Wiele mam mogłoby dorobić do świadczenia ale nie może. To nieludzkie i niegodne.

Marta Podleśna Nowak (Warszawa, )

#660

Podpisuje ponieważ uważam, że my rodzice dzieci niepełnosprawnych mamy prawo żeby zarobić na życie i rehabilitacje dla naszych dzieci.

Monika Szydzikowska (Bolęcin , )

#667

Podpisuję, ponieważ rodzice dzieci z niepełnosprawnościami nie mogą być karani za powrót do pracy i normalne życie.

Anna Osiecka (Chwaszczyno, )

#669

Jestem matką dziecka niepełnosprawnego

Mirella Włodarczyk (Oborniki śląskie, )

#684

Jestem w takiej sytuacji zrezygnowałam z pracy aby opiekować się córka niepełnosprawna

Bogumiła Grodkiewicz (Dobrska Kolonia , )

#686

Podpisuję ponieważ, byłam dzieckiem z niepełnosprawnością i wiem jak ciężko było moim rodzicom.

Aneta Gardynik (Rzeszow, )

#690

Bo od 18 lat jestem mamą dziecka niepełnosprawnego.Popieram.

Ewa Suchodolska (Gorzów Wielkopolski, )

#698

Podpisuję, ponieważ jestem mamą dziecka, które zachorowało na cukrzycę typu 1 i musiałam zrezygnować z pracy;(

Anna Lisek (Sieradz, )

#699

Jestem mama 2ki niepełnosprawnych dzieci i mam związane ręce, nie dość że dostaje tylko 1no świadczenie mimo i mam dwoje dzieci niepełnosprawnych, to jeszcze nie mogę nawet złotówki dorobić.

Aneta Winszczyk (Szczecin, )

#704

Jestem mamą dziecka niepelnosprawnego obecnie pracuję i nie mam świadczenia a sprawuję jednocześnie opiekę nad dzieckiem

Emilia Lizak (Przygodzice , )

#714

Część z tych pieniędzy indziej na osprzęt i leczenie. Więc do nas nawet nie zostaje najniższa średnia krajowa a należy nam się

Angelika Beśka (Gniezno , )

#716

Opiekuje się niepełnosprawną córką i pobieram świadczenie pielegnacyjne. Brak możliwości dorobienia, choćby w niewielkim wymiarze lub na umowę zlecenie, jest krzywdzące.

Sylwia Jaroszczak (Liśnik Duży, )

#733

Wiem jak dużo pracy kosztuje opieka nad chorym dzieckiem

Aleksandra Domachowska (Bydgoszcz, )

#735

Uważam, że rodzic ma prawo wyboru

Agnieszka Biały (Wrocław, )

#746

Mam dziecko z porażeniem mózgowym. Zasiłek wystarczą jedynie na rehabilitację.

Ania Kulpita (Warszawa, )

#753

Podpisuję ponieważ, jestem samodzielnym rodzicem niepelnosprawnego dziecka. Tak jestem na świadczeniu. Tak jestem wyjęta spod prawa! Żadnych szans na kredyt, żadnych odliczeń, nic! Żadnych szans na rozwój zawodowy i dorobienie. To jest chory kraj!

Beata Maszka (Osieczna , )

#755

Podpisuje petycję ponieważ mam córkę niepełnosprawna z czterokończynowym porażeniem mózgowym też bym podjęła pracę tylko nie mogę ponieważ pobieram świadczenia pielęgnacyjne i nie mogę podjąć żadnej pracy

Krystyna Filec (Pawłowice, )

#756

Podpisuje ponieważ chcę dorobić wtedy kiedy córkę mam w przedszkolu to bym miała coś sego grosza na opłaty przedszkola bo nie są małe.

Iwona Pociask (Glinik, )

#762

Petycja dotyczy mnie j mojego dziecka.

Aleksandra Skulska (Świebodzin , )

#775

Jestem rodzicem niepelnosprawnego dziecka. Dostaję 215 zl zasiłku pielegnacyjnego poniewaz pracuje na pol etatu. Praca to fla rodzica także kontakt z normalnym swiatem. Często pomaga nam utrzymac zdrowie psychiczne. Nie karzcie nam wybierac.

Anna Paruch (Warszawa , )

#786

Jestem rodzicem dziecka niepelnosprawnego. Dochody, które osiąga mój mąż są niewystarczające na zaspokojenie naszych potrzeb życia codziennego, nie wspomnę już o turnusach rehabilitacyjnych.

Anna Michałek (Nagawczyna , )

#791

Całkowicie popieram tę aukcję!

Ewa Pochopien (Pszczyna, )

#796

Mam dziecko niepelnosprawne ale chcę byc rowniez aktywna zawodowo-dla mojego dobra psychicznego a tym samym zdrowia mojego dziecka

Joanna Pielok (Ruda Śląska, )

#797

Jestem rodzicem dziecka z zespołem Downa i dwojki zdrowych dzieci. Ciężko wyżyć za 1800 z zasiłku i jednej wypłaty (męża).

Paulina Pachana (Krzemienica, )



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...