Czy psycholog powinien płacić szpitalowi za to, że pracuje? Czy psychoterapeuta lub psycholog kliniczny powinien płacić za edukację niezbędną do rozpoczęcia pracy w publicznym szpitalu 50.000 zł?

Komentarze

#1405

Wszyscy ludzie powinni mieć równe prawo do edukacji. Instytucje ni powinny czerpać z tego korzyści. I myśle że koledzy po fachu nie maja nic przeciwko temu aby absolwent przysłuchiwał się rozmowie.

Anna Kraszewskswatszawa (Warszawa, )

#1433

Podpisuję,ponieważ to jest bardzo dyskryminujące nasze środowisko,a zawód wymaga ciągłego rozwoju i kształcenia

Angelika Koślińska (Tuchola, )

#1456

Jestem studentką psychologii

Wiktoria Hammerlik (Chorzów , )

#1457

zdrowie psychiczne jest tak ważne jak zdrowie fizyczne. takie ceny powodują, ze mamy oograniczony dostep do specjalistów, a na dostęp do edykacji mogą soie pozwolić osoby uprzywilejowane.

aleksandra nowakowska (Warszawa, )

#1458

Podpisuje ponieważ jestem studentką psychologii a chciałabym pomagać ludziom i zostać psychoterapeutką tylko mnie na to nie stać :(

Agnieszka Polkowska (Warszawa, )

#1464

Nie zgadzam się na obecną sytuację.

Emilia Gawrysiak (Warszawa , )

#1474

W szpitalu można pracować jako psycholog bez specjilizacji. Psycholog ze specjalizacją zarabia ok 500 zł więcej. Co oznacza że po 8 latach pracy zrobi mu się wydatek. A w czasie specjalizacji jest też darmowy (albo nawet płatny przez psychologa) staż, z czego ma wtedy żyć? Płatna specjalizacja u psychologów to kara za ich ambicję i chęć lepszego niesienia pomocy chorym. Tak nie powinno być!

Joanna Kruk (Białystok, )

#1480

Jeztem studentem psychologii i przetaza mnie stan dostępu do uslug pomocy psychicznej. Jednoczesnie widzę absurd placenia za swiadczone przez siebue uslugi. Koszt uzyskiwania kwalifikacji w zakresie psychoterapii jest niebotyczny co jednoznacznie prowadzi do ograniczenia usług i podwyzszania kwalifikacji i jakosci uslug pomocy psychologicznej.

Hanna Wiecka (Gdańsk, )

#1490

Osobiscie na swoje kwalifikacje przeznaczyłam bardzo dużą sumę pieniędzy, które odjęła z budżetu domowego, a mogłam przeznaczyć na lepsza edukacje np. swoich dzieci.

Dorota Kawałczewska (Łódź, )

#1504

Koszty związane z dalszymi etapami nauki w sferze psychologii nie pozwolą mi na rozwój zawodowy w tym kierunku.

Artur Bubalik (Radzionków , )

#1508

Jester studentka psychologii i jest to dla mnie ważna kwestia w związku z moja przyszłością zawodowa.

Julia Waszczyk (Gdynia, )

#1511

Podpisuję się jako studentka psychologii. To w jaki sposób się nas traktuje jest po prostu niedorzeczne. W trakcie studiów wymagane jest od nas odbycie praktyk/staży, za które musimy zapłacić z własnej kieszeni. Oprócz tego stale musimy aktualizować wiedzę na różnych kursach i szkoleniach. Nie wiem skąd mamy brać pieniądze na to wszystko.

Marta Walczak (Warszawa, )

#1517

Ponieważ uważam, że kwota ta jest nieadekwatna do początkowych zarobków.

Katarzyna Wilk (Warszawa, )

#1549

Jestem psychologiem, pragnę podnosić swoje kwalifikacje żeby lepiej i efektywniej pomagać innym a ograniczaja mnie koszty jakie muszę ponieść. Psychoterapia 60 tysięcy za 4 lata.

Ewa Zakrzewska (Lublin , )

#1550

Bo profilaktyka zdrowia psychicznego w Polsce to kpina. Jestem psychologiem diagnostą. Już na wczesnym etapie, gdy widzę w trakcie badań, że osoba potrzebuje wsparcia psychologicznego/ terapii, mam możliwość wskazać jej dalszą drogę, zalecenia do poprawy funkcjonowania, już na wczesnym etapie pojawiania się trudności. Nowe przepisy związane z tematyką Medycyny Pracy w obszarze badań kierowców pojazdów służbowych, ograniczają konieczność badań psychologicznych, gdzie do niedawna były one jeszcze zalecane. W efekcie wiele osób do psychologa nie trafi, jakie mogą być tego skutki, wiadomo.

Katarzyna Rutkowska-Kossek (Pułtusk, )

#1577

Właśnie z tego powodu mimo ukończenia studiów, mam problem z rozpoczęciem pracy w zawodzie. Aktualnie nie stać mnie na "niepracowanie" w związku z czym wykonuje inna pracę, która pozwala mi się utrzymać.

Michalina Bałamut (Szamotuły, )

#1593

Jestem studentem psychologii i mnie to oburza!!!!!!

Weronika Węgier (Warszawa, )