Petycja w sprawie budowy ścieżki rowerowej oraz chodnika od stacji kolejowej Zalesie Górne do stacji kolejowej Warszawa Służewiec

Komentarze

#13

Od lat marzę o takiej ścieżce. Mogłabym odstawić samochód do garażu

Zofia Wieluńska (Zalesie Górne, )

#14

Trzeba więcej ścieżek rowerowych - to jest mus!

Miroslaw Miroslawinski (Stara Iwiczna, )

#21

Sciezka rowerowa na odcinku Zakesie Górne - początek rowerostrady na ul. Puławskiej nie istnieje. Przebijanie sie przez Piaseczno jest bardzo niebezpieczne. Rowetostrada na Puławskiej to kpina. Wielokrotnie miałem już przypadki nie respektowania przez kierowców pierwszeństwa na przejazdach rowerowych wobec mnie oraz innych rowerzystów. Konieczna jest budowa w miarę bezkolizyjnej ścieżki co najmniej między Zalesiem a Służewcem.

Michał Kuszczyk (Zalesie Górne, )

#22

Popisuje, bo zgadzam się w 200% z autorka petycji!

Marta Kutwin (Stara Iwiczna, )

#37

Popieram rozwiązania ekologiczne, a dużo mieszkańców korzysta już z rowerów jako codziennego środka transportu do pracy. Zmniejszymy korki, będzie czystsze powietrze a my zdrowsi, bo myślę że tego typu rozwiązania zachęcą więcej osób do korzystania z rowerów. Niestety za szumnymi hasłami polityków nie idą proekologiczne rozwiązania i ścieżek rowerowych wokół miast i łączących miasta nie ma praktycznie wcale. Kawałki ścieżek w samych miastach nie rozwiązują problemu. Jest to naprawdę dobry pomysł i w pełni go popieram.

Agnieszka Bojara (Gabryelin, )

#53

Bardzo dobry pomysł i świetna inicjatywa

Justyna Gawęda (Nowa Iwiczna, )

#68

Taka ścieżka rozwinie turystycznie nasze rejony a także je zintegruje.

Maciek Błaszczuk (Zgorzała, )

#70

To jest absolutnie konieczność, jeśli mamy osiągnąć jakiekolwiek cele ochrony środowiska i klimatu. To jest skandal, że inwestycje wyłącznie dla samochodów osobowych mają priorytet nad tymi, które mogą poprawić jakość życia wszystkich.

Jacek Pniewski (Zgorzała, )

#78

Uważam że jest to ważna inwestycja

Aleksander Perzyna (Nowa Wola , )

#83

Wybudowanie ścieżki oraz postawienie stacji z rowerami do wypożyczenia byłoby świetnym rozwiązaniem dla spóźniających/psujących się pociągów. W bezpieczny sposób można by pokonać chociaż jedną stacje i dotrzeć do alternatywnej komunikacji np. Z Zalesia Górnego do Piaseczna gdzie można wsiąść w 709.

Maria Okrzasa-Grelak (Zgorzała, )

#96

Rowery zmniejszą szalony ruch i korki na okolicznych ulicach

P Abram (Zgorzała , )

#98

Jako mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego popieram inicjatywę. Budowa ścieżki rowerowej ułatwiłaby mi dojazd do pracy. Jako miłośniczka rowerów zawsze wybieram rower jako środek transportu

Monika Wątrobińska (Warszawa, )

#109

Mieszkam w okolicy i bardzo chętnie korzystałabym z takiej ścieżki

Agnieszka Jończak (Nowa Wola, )

#113

Podpisuję się pod wszystkimi argumentami zawartymi w petycji.

Urszula Borowska (Ustanów, )

#115

Chciałbym dojeżdżać do Warszawy na rowerze

Paweł Pilarczyk (Lesznowola, )

#127

Ludzie będą zachęceni do aktywności fizycznej na świerzym powietrzu i byłoby przyjazne dla środowiska.

Marlena Manista (Marki, )

#131

Taka inwestycja wzdłuż torów kolejowych wpłynie na poprawę sytuacji na zakorkowanych drogach dojazdowych do Warszawy od strony południowej, a w szczególności mocno zakorkowanej ul. Puławskiej. Rozluźni mocno zatłoczone pociągi. Poza tym zachęci to mieszkańców podwarszawskich miejscowości do korzystania z rowerowych dojazdów do pracy. Będzie też bezpiecznym miejscem do spacerów i wycieczek rowerowych dla mieszkańców południowej strony Warszawy.

Anna Jackowicz (Zgorzała, )

#135

Uważam że jest potrzebna i mocno podniesie to komfort życia w tej okolicy

Maciej Zientara (Lesznowola, )

#161

Podpisuję ponieważ jeżdzę rowerem ma Cybernetyki do pracy, cały sezon nawet w zimie, i w tej chwili muszę dojeżdzac do Puławskiej przy Decathlonie, ale to uciążliwe, ta ścieżka wzdłuż torów to świetna inicjatywa.

Michał Liwiński (Nowa Wola, )

#170

Ponieważ bardzo ułatwi komunikację na stację PKP.

Karolina Korgul (Warszawa, )

#171

Ta ścieżka jest bardzo potrzebna

Kasia Kowalska (Zgorzała, )

#175

Super pomysł. Taka ścieżka usprawni komunikację do pracy, szkoły a także wycieczki rowerowe będą atrakcją na tej trasie. Zdrowsza jazda niż wzdłuż pełnej spalin Puławskiej.

Agata Opolska (Mysiadło, )

#176

Z uwagi na liczne pracę drogowe w powiecie Piaseczyńskim chętnie wybiorę rower jako alternatywę auta w dojeździe do pracy. Przeraża natomiast podróż wzdłuż Puławskiej gdzie dziesiątki tysięcy samochodowe zostawiają spaliny. Rowerzysta nie ma czym oddychać.

Justyna Gałek (Nowa Iwiczna , )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...