PETYCJA mieszkańców Gminy Brenna oraz turystów odwiedzających gminę w sprawie uchwały nr XXXVII/318/22

Komentarze

#9401

Podpisuję, ponieważ ten teren powinien pozostać w obecnym stanie.

Michał Bugdoł (Racibórz, 2022-05-27)

#9404

zdzisław

ZDZISŁAW BIEŃ (bielsko-biała, 2022-05-28)

#9412

Jestem bardzo częstym turystą w Brennej i przeraża mnie pomysł stracenia miejsca do uprawiania wędrówki pieszej przez urokliwe miejsce Hali Jaworowej i okolic Kotarza

Grzegorz Płaneta (Wręczyca Wielka, 2022-06-01)

#9420

Podpisuję ponieważ nie zgadzam się na postępującą degradację przyrody w Polsce. Przyroda jest największą zaletą naszego kraju i nie można jej niszczyć. Materialny interes zamożnych i wpływowych inwestorów oraz pseudo turystów w sandałach, którzy marzą tylko by wjechać na górę samochodem, nie może w cywilizowanym kraju przewyższać dobra publicznego jakim jest przyroda.

Radosław Borzym (Otwock, 2022-06-07)

#9421

Byłem tu ostatnio pierwszy raz i się zakochałem w tych rozległych czystych widokach, takich których faktycznie jest bardzo mało. Daję jasne słowo NIE! dla patodeweloperki niszczącej wszystko na swojej drodze, NIE licząc się z nikim, z tutejszym społeczeństwem, z normalnymi turystami (tak! Są i nienormalni korzystający z takich "atrakcji" serwowanych przez tych pseudo inwestorów), NIE liczących się z całym ekosystemem i jego mieszkańcami. To MY ludzie jesteśmy tu gośćmi, NIE na odwrót!! I TAK MA POZOSTAĆ.

Damian K (Sosnowiec, 2022-06-07)

#9428

Ponieważ uważam, że pewne tereny nie powinny być komercjalizowane.

Paweł Bukowski (Kraków , 2022-06-11)

#9433

Proponowane zmiany rażąco rozmijają się z wcześniejszymi propozycjami i grożą nieakceptowalną ingerencja w przyrodę i tak już przerażająco okrajaną

Teresa Trzepla (Kraków , 2022-06-16)

#9434

To niewyobrażalne - mam nadzieje że to się nigdy nie wydarzy.

Joanna Bruzda (Będzin, 2022-06-20)

#9435

Podpisuję,ponieważnie zgadzam się na zabetonowanie każdego zakątka naszego kraju!!! Takie miejsca powinny pozostać nietknięte przez cywilizację. Jak się chce ogładać piękne widoki to trzeba wyjść w góy a nie ogładać z okien hotelu . żadna przyjemność.

Halina Frydryk (Wrocław, 2022-06-20)

#9439

Jako turystka, biolog i miłośniczka przyrody Beskidów nie zgadzam się na niszczenie tak cennego przyrodniczo, historycznie i krajobrazowo terenu!!

Jagoda Kułakowska (Tychy, 2022-06-29)

#9446

Podpisuje, ponieważ takiego pięknego miejsca nie można zniszczyć! Zachowajmy je także dla naszych dzieci i wnuków!

Natalia Gorzawski-Sionko (Kraków, 2022-07-25)

#9452

Jestem turystą, który chętnie odwiedza Hale i docenia w niej spokój i przestrzeń. Natura tam jest przepiękna! To miejsce powinno pozostać takie, jakie jest.

Maria Samborska (Siechnice , 2022-08-16)

#9454

Podpisuję petycję ponieważ nie wyrażam zgody na bezduszne zniszczenie kolejnego tak urokliwego miejsca i przeznaczenie go na działalność degradującą nie tylko Halę Jaworową ale bardzo duży obszar w jej okolicy i naszych wspaniałych Beskidów. Mówię głośno NIE!!!

Bożena Kijas (Bielsko-Biała, 2022-08-16)

#9475

Uwielbiam to miejsce!

Magda Korzec (BĘDZIN , 2022-08-25)

#9492

Sprzeciwiam się bezmyślnej decyzji, dewastującej przyrodę, decyzji która niczego dobrego nie przyniesie przyrodzie, mieszkańcom i turystom. Ewentualne zyski może przynieść jedynie inwestorowi i akceptującym tę kretyńską decyzję!

Grzegorz Kamiński (Tychy, 2022-12-10)

#9493

Kwestia niszczenia kolejnych rejonów malowniczego terenu beskidów poprzez stawiane na ich terenie kompleksy mieszkalne lub turystyczne( patrz:Crystal Mountain w Wiśle itp.) jest w istocie realizowaniem inwestycji z których jedyną korzyścią jest transakcja między władzami miasta a inwestorem. Bowiem dla ludzi, którzy realnie cenią te coraz rzadsze, nietknięte ludzka ręką przestrzenie górskie jedynym słusznym sposobem czerpania satysfakcji poprzez przebywanie w owych miejscach jest ten nienaruszający w rzaden sposób obecnego stanu rzeczy. I nawet, jeśli poprowadzenie na owym terenie drogi ułatwiającej gościom odwiedzącym planowaną Kotarz Arenę komunikację samochodową oraz stworzenie obiektu, z którego balkonów będzie można wygodnie, bezwysiłkowo podziwiać niesamowitą górską panoramę, to istotą jest uświadomienie sobie, iż związek między człowiekiem a naturą nie ma koniecznie wiązać się z wygodą; mogąc podziwiać te niesamowite widoki trzeba włożyć wysiłek w to, by podziwiać je w takim stanie, w jakim trwają od wieków. Mogąc doświadczać tych niesamowicie rozleglych przestrzeni mamy okazję oglądania terenu bez zabudowań- czy chcemy skracać perspektywę stawiając w tym miejscu coś w rodzaju wielkiej urbanistycznej przesłony zasłaniającej większość panoramy? Liczebność jednostek ludzkich na świecie wciąż się zwiększa i dlatego tym bardziej należy dbać o to, by umiejscawiać elementy zabudowy w adekwatnych do tego miejscach z jak najmniejszą szkodą dla innych, nie zaś - gdzie Panu wójtowi Jerzemu Pilchowi się opłaca.

Michalina Sobczak (Chorzów, 2023-01-07)

#9494

Człowiek jest inwazyjnym bytem.
Zbyt inwazyjnym.

Ewa Michalik-Kardaś (Warszawa, 2023-01-08)

#9503

Ponieważ każda kolejna inwestycja w Brennej jest nastawiona tylko i wyłącznie na zysk (i zadowolenie w sumie nie wiadomo kogo bo kto jedzie do góry żeby oglądać to co jest wszędzie?) robiąc z Brennej kolejne miejsce dokładnie takie jak każde inna turystyczna miejscówka (jeszcze brakuje brukowanego deptaka wzdłuż rzeki i bedzie wszystko, targ piekny jak z obrazka na którym nic nie ma (kiedyś było wszystko) i ścieżki brukowane zamiast górskiej trawy w centrum, lina park na zmasakrowanych, niegdyś pięknych świerkach i biedronka już są). Zatem wizja kolejnej betonozy w tak pieknym miejscu jak ww. polana budzi mój stanowczy sprzeciw ponieważ to kolejna cegiełka do tego by duch miejsca, w którym nauczyłam się chodzić jako dziecko i przeżyłam praktycznie każde lato do tej pory bezpowrotnie zgasł. Ludzie jadą w góry żeby doświadczyć przyrody i dzikości natury, a nie odwiedzić kolejne miasto...
Mam nadzieję, że ta petycja jednoznacznie zakończy zakusy biznesmenów, na jedno z ostatnich miejsc w Brennej gdzie można cieszyć się górami z dala od dzikich tłumów, wrzasków, samochodów, imprez, ton śmieci i tego wszystkiego co niesie za sobą tego typu inwestycja.
Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki za sukces petycji :)
Marta

Marta Fogt (Sosnowiec/Brenna, 2023-09-10)

#9506

Podpisuję, ponieważ nie chce dewastacji Hali Jaworowej.

Anna Piper (Bielsko Biała, 2023-09-11)

#9508

Bo mieszkańcy przeciwko tego!!!

Oleg Bagirov (Sosnowiec , 2023-09-22)

#9509

Mam nadzieję, że te przerażające plany zostały już zmienione, ale jako osoba regularnie bywająca w Brennej i mająca tam swoje rodzinne korzenie na wszelki wypadek podpisuję.

Agnieszka Hottowy (Tychy, 2023-10-27)Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...