Sprzeciw wobec sprzedaży działek na osiedlu Kuźniki pod kolejną zabudowę.

Szanowny Panie Prezydencie,

jako mieszkańcy osiedla Kuźniki piszemy do Pana w związku z planowaną przez miasto sprzedażą działek o numerach 2/31, 15/36 oraz 27/3, a także części parceli nr 23, 24/2, 25/3, 1/3 i 15/33 (mapa w załączniku). Jesteśmy zaniepokojeni tą informacją. Na naszym (do tej pory) spokojnym osiedluw najbliższym czasie powstanie kilka nowych inwestycji mieszkaniowych. Tym bardziej niezrozumiała jest dla nas decyzja dotycząca przeznaczenia kolejnego zielonego obszaru na cele inwestycyjne.

Obszar planowany do sprzedaży to obecnie jeden z największych niezagospodarowanych terenów zielonych w tej części miasta. Jego obecność pozwala odetchnąć mieszkańcom od wielkomiejskiego zgiełku oraz hałasów dochodzących z pobliskiej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Kuźniki są osiedlem kompletnym, z zapewnioną niezbędną infrastrukturą dla obecnej ilości mieszkających tu osób. Nowe budynki, które już powstają oraz powstaną
w najbliższej przyszłości spowodują zachwianie tej równowagi. Dlatego istotne jest aby mieszkańców zapewnić tereny rekreacyjne i zielone zamiast pozwolić na budowę nowych obiektów mieszkaniowych.

Mimo, że Kuźniki w większości to prlowskie blokowisko, są one jedną z przyjemniejszych części na mapie Wrocławia. Są tu łąki, Las Kuźnicki, rzeka i wały spacerowe. Mieszka tu wiele zwierząt  - sarny, bażanty, zające, wiewiórki, jeże oraz liczne gatunki ptaków. Jednak w wyniku działań człowieka mają coraz mniej miejsca. Łąki, ogródki działkowe,
a nawet tereny przy wałach (a może niedługo i las) przejmowane są przez deweloperów, których działania zaburzają cały ekosystem.

Wielu mieszkańców z całego Wrocławia odwiedza zielone Kuźniki w weekendy: tu wypoczywają, spacerują, spędzają czas z rodziną na świeżym powietrzu.

Z radością patrzymy na politykę miasta w sferze walki ze smogiem oraz przywracaniem terenów zielonych we Wrocławiu. Przykładem mogą być parki kieszonkowe. Dlatego zupełnie niezrozumiała jest dla nas planowana sprzedaż zielonych terenów na Kuźnikach pod kolejne inwestycyjne. My jako mieszkańcy osiedla Kuźniki prosimy o stworzenie w tym miejscu strefy wypoczynkowej-rekreacyjnej, która nie zaburzy istniejącego ekosystemu. Sprzedaż wspomnianego terenu skutkować będzie wycinką kolejnych drzew, które dają tlen. Chcemy aby Kuźniki były nadal zielonymi płucami Wrocławia, a nie kolejnym zabetonowanym osiedlem. Chcemy aby Wrocław był miastem przyjaznym środowisku. Mówimy stop betonowym miastom.

Ze względu na troskę o przyrodę, dobro mieszkańców miasta jak i żyjące na terenach miejskich zwierzęta składamy na Pana ręce podpisaną przez mieszkańców osiedla petycję w celu wstrzymania sprzedaży wspomnianego terenu.

 

aa5.jpg


Mateusz Galas, Marta Janicka    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Mateusz Galas, Marta Janicka będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...