STOP kłamstwom Putina – Napisz do Ambasadora Federacji Rosyjskiej

Jego Ekscelencja Sergei Andreev
Ambasador Federacji Rosyjskiej

Z wielkim oburzeniem przyjąłem historyczne kłamstwa Prezydenta Władimira Putina dotyczące roli Polski w rozpoczęciu II wojny światowej. Jako obywatel Polski chcę stanowczo zaprotestować wobec tak haniebnych i krzywdzących słów.

Wypowiedzi Pana Prezydenta są bowiem nie tylko nieprawdziwe, ale niszczą relacje między naszymi Narodami. Słowa te poddają również w wątpliwość ich dotychczasowy przebieg i przyszłość. Niedopuszczalna jest bowiem sytuacja, gdy głowa państwa, w niejasnych celach politycznych, posługuje się tak okrutnym kłamstwem. Rola Polski w II wojnie światowej była jedna i historycznie niepodważalna – padła ona ofiarą dwóch zbrodniczych ideologii.

Naród polski, jak i naród rosyjski, wystarczająco dużo wycierpiały zarówno ze strony hitlerowskich Niemiec, jak również od władzy sowieckiej Rosji, byśmy się dziś godzili na zakłamywanie historii i nazywanie ofiar winnymi. Jasne jest bowiem dla mnie, że polsko – rosyjskie relacje mają sens wtedy i tylko wtedy, gdy są zbudowane na prawdzie.

 


Władysław Kosiniak-Kamysz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Władysław Kosiniak-Kamysz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook