STOP kłamstwom Putina – Napisz do Ambasadora Federacji Rosyjskiej

Jego Ekscelencja Sergei Andreev
Ambasador Federacji Rosyjskiej

Z wielkim oburzeniem przyjąłem historyczne kłamstwa Prezydenta Władimira Putina dotyczące roli Polski w rozpoczęciu II wojny światowej. Jako obywatel Polski chcę stanowczo zaprotestować wobec tak haniebnych i krzywdzących słów.

Wypowiedzi Pana Prezydenta są bowiem nie tylko nieprawdziwe, ale niszczą relacje między naszymi Narodami. Słowa te poddają również w wątpliwość ich dotychczasowy przebieg i przyszłość. Niedopuszczalna jest bowiem sytuacja, gdy głowa państwa, w niejasnych celach politycznych, posługuje się tak okrutnym kłamstwem. Rola Polski w II wojnie światowej była jedna i historycznie niepodważalna – padła ona ofiarą dwóch zbrodniczych ideologii.

Naród polski, jak i naród rosyjski, wystarczająco dużo wycierpiały zarówno ze strony hitlerowskich Niemiec, jak również od władzy sowieckiej Rosji, byśmy się dziś godzili na zakłamywanie historii i nazywanie ofiar winnymi. Jasne jest bowiem dla mnie, że polsko – rosyjskie relacje mają sens wtedy i tylko wtedy, gdy są zbudowane na prawdzie.

 


Władysław Kosiniak-Kamysz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Władysław Kosiniak-Kamysz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook