STOP WYCINCE DRZEW w zw. z rewitalizacją podwórek w RZESZOWIE

06.06.2020

 

Urząd Miasta Rzeszowa

35-064 Rzeszów, Rynek 1

 

W świetle wiedzy z doniesień prasowych, dokumentów publikowanych w internecie i rozmów z bezpośrednio zainteresowanymi - popieram protest mieszkańców wszystkich rewitalizowanych podwórek w mieście.

Wzywam władze Miasta Rzeszów i wszystkie instytucje zajmujące się sprawą o uwzględnienie argumentów protestujących i nie wycinanie drzew, które są dobrem wszystkich mieszkańców Rzeszowa.

Miejska zieleń, a szczególnie drzewa, wpływa pozytywnie na mieszkańców miast w trzech głównych obszarach: społecznym, zdrowotnym i ekonomicznym. Jeśli chodzi o walory prozdrowotne, to podkreślane są ich zdolności do poprawiania jakości miejskiego powietrza, co dla dużych metropolii ma niebagatelne znaczenie. Drzewa obniżają poziom stresu i działają wyciszająco, wzbogacają też miejską faunę, są bowiem miejscem gniazdowania ptaków, których obecność również dodatnio wpływa na psychikę człowieka.

Sprzeciwiam się tzw. uszczęśliwianiu mieszkańców na siłę - organizowaniu im przestrzeni życiowych i publicznych bez konsultacji społecznych. 

 

do wiadomości:

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Departament Ochrony Środowiska

35-010 Rzeszów, al. Łukasza Cieplińskiego 4

 

 


Społeczni Strażnicy Drzew    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Społeczni Strażnicy Drzew do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook