Stop Pomówieniom - za uniewinnieniem Andrzeja Żuromskiego

Petycja

Stop Pomówieniom

za uniewinnieniem Andrzeja Żuromskiego

Sąd Rejonowy w Kielcach          Andrzej Żuromski

ul. Warszawska 44                     (syn Ryszarda)

25-312 Kielce                             ur 30.07.1977

e-mail: poi@kielce.sr.gov.pl

tel: (0-41) 34-95-600

Sygnatura akt: IX K 229/12

Andrzej „Żurom” Żuromski znany raper , wydawca muzyczny, walczy już ponad 6 lat by udowodnić swoją niewinność. Został oskarżony o domniemany handel narkotykami. Jak mówi „straszny ból w sercu narodził pomysł nagłośnienia tego tematu”. Tak jak on wielu dobrych ludzi zostało oskarżonych i skazanych na podstawie samego pomówienia, nie popartego żadnym dowodem i „to jest skandal, dlatego powstała akcja Stop Pomówieniom”

„Stop Pomówieniom” jest ruchem społecznym, który za pomocą nowych technologii jakim jest Internet stawia sobie za cel nowelizację prawa karnego. Niejednokrotnie słyszymy w mediach, że ktoś został skazany na długoletni wyrok, tylko dlatego, „że ktoś coś powiedział”.

Andrzej Żuromski wygrał już 2 apelacje oraz sprawę o przewlekłość postępowania, co wyraźnie wskazuje, iż wszelkie wątpliwości działają na jego korzyść. W tej wyjątkowej sprawie jedynym dowodem jest tak zwane „pomówienie ze słuchu" człowieka, którego zeznania są zmienne i który po przez swoje zachowanie przez tyle lat powinien dawno stracić wiarygodność w oczach kieleckiego wymiaru sprawiedliwości.

Pomawiający Andrzeja Żuromskiego świadek Arkadiusz T. podczas przesłuchań był niejednokrotnie przyłapany na kłamstwach. Uciekł z sądu (w przerwie podczas przesłuchania). W okresie 5 lat po tym jak pomówił Andrzeja Żuromskiego popełnił kilkanaście przestępstw. W sądzie podał fałszywy adres zamieszkania i miejsce pracy.

Po kilka miesięcy nie stawiał się na wezwania, mimo zastosowanych grzywien,

doprowadzenia policji, czy w końcu 30-dniowego aresztu. Pojawił się raz w 2012 roku i gdy sędzia zaczęła odczytywać jego zeznania, to dziwnym trafem oznajmiono w budynku sądu alarm bombowy. Mimo tego, że Arkadiusz T. W tym okresie miał już zastosowane doprowadzenie policji (a przyszedł sam) to sędzia oznajmiając wszystkim, że tuż po przeszukaniu budynku mają wrócić na salę rozpraw w celu dokończenia sprawy, nie dopilnowała by Arkadiusz T. został w tym czasie pod nadzorem policji. Zaowocowało to tym, że po ponad godzinnej przerwie, wszyscy oprócz niego wrócili z powrotem, a on zniknał kpiąc sobie po raz kolejny z wymiaru sprawiedliwości.

Podczas toczącego się trzeciego procesu nie zostało nic wyjaśnione z zaleceń sądów apelacyjnych. Główny świadek zniknął, a inni jednoznacznie zaprzeczyli by Pan Żuromski handlował narkotykami. Wszystkie fakty i zeznania świadków (oprócz Arkadiusza T.) wyraźnie wskazują, że Pan Żuromski jest niewinny.

Andrzej Żuromski swoim zachowaniem jedynie potwierdza ogromną determinację w dążeniu do udowodnienia swojej niewinności. W tej sprawie są same wątpliwości i według wyroków sądów apelacyjnych działają one na korzyść oskarżonego. Obecnie oddanie po 6 latach aktu oskarżenia do prokuratury w celu uzupełnienia materiału dowodowego to skandal i granie na czas, dlatego Andrzej Żuromski prosi o podpis pod petycją za jego uniewinnieniem.

 

Andrzej Żuromski

www.facebook.com/StopPomowieniom

www.stoppomowieniom.org

https://www.facebook.com/NIEPOKONANI2012

 


Andrzej Żuromski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Andrzej Żuromski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook