Tychy darmowy bilet

Apelujemy do Prezydenta Miasta Tychy, aby w stosownym zarządzeniu zwolnił dzieci i młodzież zamieszkałą na terenie miasta Tychy z opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej:

- od rozpoczęcia nauki do ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej

- przez cały rok szkolny, tj. od września do czerwca

- przez 7 dni w tygodniu

- na terenie całego miasta

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży przede wszystkim pozwolą małym tyszanom już od najmłodszych lat wykształcić dobre nawyki związane z postawą ekologiczną. Tychy już w 1982 roku były pionierem ekologii, wprowadzając pierwsze eksperymentalne linie trolejbusowe.  Jednym z zadań Miejskiego Zarządu Komunikacji w Tychach jest przecież  prowadzenie działań, mających na celu popularyzację korzystania z publicznego transportu. Jest okazja, by takie dobre nawyki wykształcić w młodych ludziach.  Nasze miasto posiada nowy tabor autobusowy, który przemieszcza się ulicami naszego miasta z niewielką ilością pasażerów, a przecież można to zmienić i to nie tylko raz w roku poprzez kampanię społeczną pod nazwą: „dzień bez samochodu”. Promujemy jazdę na rowerze, wspomniane wcześniej ekologiczne trolejbusy, pójdźmy więc za światowym trendem, by odciążyć tyskie ulice z zagrożenia smogiem, a pasażerów  nauczyć korzystania z komunikacji miejskiej.

Cieszymy się, że nasza młodzież nie zamyka się w domach po lekcjach, ale korzysta z bogatej oferty domów kultury, klubów sportowych, językowych, czy osiedlowych na terenie całego miasta, a także sezonowych lodowisk. Już niedługo będziemy mieć piękny park wodny, stadion lekkoatletyczny, czy też pole golfowe. Pozwólmy młodzieży skorzystać z tych możliwości spędzenia wolnego czasu w naszym mieście, nie przeliczając wydanych na bilety złotówek! Obecnie obowiązujące zapisy uprawniają do darmowych przejazdów tylko garstkę dzieci, dojeżdżających do szkół obwodowych, a przecież nasze pociechy chciałyby rozwijać swoje talenty w wybranych przez siebie profilach, które rzadko mieszczą się w obwodach! 

Apelujemy do Pana Prezydenta w imieniu wszystkich rodziców, którzy podpisali się pod tym apelem i tych, którzy wyrazili taką gotowość, aby zapewnił Pan tyskim dzieciom darmowe przejazdy komunikacją miejską.

Jako ekologiczne miasto przyszłości bądźmy znów pionierami inicjatywy eco, a świadoma, proekologiczna młodzież odwdzięczy się nam środowiskiem, w którym będziemy mogli na lata starości odpoczywać, wdychając świeże powietrze.

 Niniejsza petycja zostanie złożona na ręce Prezydenta Mista Tychy.


Agnieszka Bożek, Ewa Węglarz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję


LUB

Autor petycji będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych w formularzu.
Facebook