Upamiętnijmy Alinę Szapocznikow w Pabianicach!

Pabianice, 22.02.2019


LIST DO RADY MIASTA PABIANIC

Szanowna Rado,


Alina Szapocznikow to jedna z najbardziej znanych artystek XX wieku. Jej prace wystawiano w światowej sławy muzeach, między innymi w nowojorskim MoMa.
Prace Szapocznikow niezmiennie poruszają, inspirują, są intymne i bardzo ludzkie.
Jej twórczość odznacza nowatorskość i odwaga. Bliskie jej były tematy: cielesności, kobiecości, seksualności, ale także cierpienia i śmierci. Jak sama twierdziła: Ciało ludzkie jest najwrażliwszym, jedynym źródłem wszelkiej radości, wszelkiego bólu i wszelkiej prawdy.

Szapocznikow jest postacią związaną z naszym miastem. Pierwsze lata swojego życia artystka spędziła właśnie w Pabianicach. Tu chodziła do szkoły. Niestety ten okres w jej życiu został okrutnie przerwany przez drugą wojną światową.

Dlatego zwracamy się do Rady Miasta, żeby godnie upamiętnili wybitną artystkę. Imieniem Aliny Szapocznikow można nazwać ulicę lub skwer, można ją też uhonorować tablicą pamiątkową.

Historia, w tym historia sztuki, jest również historią kobiet. Należy o nich pamiętać, także w naszej codziennej, lokalnej przestrzeni.

Twórczość Aliny Szapocznikow doceniana jest na całym świecie, czas by doceniły ją Pabianice!

 

Mieszkanki i Mieszkańcy Miasta Pabianic
oraz wszyscy, którym miasto jest bliskie sercu


Katarzyna Durajska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Katarzyna Durajska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook