Uwzględnienie osiedla Wierzbno w rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania

Zaproponowane przez warszawski Ratusz rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania o kolejne rejony dzielnicy Mokotów spowoduje, że po ostatnim z planowanych rozszerzeń w roku 2023, osiedle Wierzbno zostanie otoczone strefą, w której parkowanie będzie dozwolone za opłatą. W efekcie na wąskie uliczki Wierzbna wjadą setki pojazdów pracowników Mordoru oraz osób przyjeżdżających na Mokotów, którzy będą poszukiwać możliwości bezpłatnego parkowania. Dodatkowo, wzrośnie liczba samochodów, które okupują - już obecnie deficytowe - miejsca parkingowe przez cały tydzień roboczy i odjeżdżają dopiero w piątki, gdy ich właściciele wracają w strony rodzinne, by powrócić w niedzielny wieczór.

My, mieszkańcy Wierzbna, postulujemy ujęcie naszego osiedla w planach rozszerzenia SPP. Chcemy legalnie parkować, wnosząc opłaty abonamentowe i jednocześnie wiedzieć, że po powrocie do domu znajdziemy miejsca dla naszych samochodów. Długotrwałe poszukiwanie wolnego miejsca to zwiększona emisja spalin i hałasu, zaś darmowe parkowanie zachęca do pozostawiania pojazdów na dłuższy czas.

Objęcie osiedla Strefą Płatnego Parkowania przyniesie następujące korzyści:

- ograniczy liczbę pojazdów parkujących i wjeżdżających na Wierzbno, przyczyniając się do poprawy komfortu mieszkańców i jakości powietrza;

- spowoduje wzrost przychodów miasta z tytułu opłat za parkowanie;

- ograniczy nierówność traktowania mieszkańców osiedla w stosunku do mieszkańców innych rejonów miasta (np. mieszkaniec Śródmieścia parkuje na Wierzbnie za darmo, a mieszkaniec Wierzbna na Śródmieściu musi ponosić koszty parkowania).

https://zdm.waw.pl/sprawy/parkowanie/o-strefie-platnego-parkowania-niestrzez/

https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/rafal-trzaskowski-podnosimy-stawki-za-parkowanie-dwukrotnie-poszerzamy-strefe-63000.html

Zachęcamy do podpisywania petycji i upowszechniania jej treści.
SPP.jpg

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Tomasz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook