Uwzględnienie osiedla Wierzbno w rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania

Zaproponowane przez warszawski Ratusz rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania o kolejne rejony dzielnicy Mokotów spowoduje, że po ostatnim z planowanych rozszerzeń w roku 2023, osiedle Wierzbno zostanie otoczone strefą, w której parkowanie będzie dozwolone za opłatą. W efekcie na wąskie uliczki Wierzbna wjadą setki pojazdów pracowników Mordoru oraz osób przyjeżdżających na Mokotów, którzy będą poszukiwać możliwości bezpłatnego parkowania. Dodatkowo, wzrośnie liczba samochodów, które okupują - już obecnie deficytowe - miejsca parkingowe przez cały tydzień roboczy i odjeżdżają dopiero w piątki, gdy ich właściciele wracają w strony rodzinne, by powrócić w niedzielny wieczór.

My, mieszkańcy Wierzbna, postulujemy ujęcie naszego osiedla w planach rozszerzenia SPP. Chcemy legalnie parkować, wnosząc opłaty abonamentowe i jednocześnie wiedzieć, że po powrocie do domu znajdziemy miejsca dla naszych samochodów. Długotrwałe poszukiwanie wolnego miejsca to zwiększona emisja spalin i hałasu, zaś darmowe parkowanie zachęca do pozostawiania pojazdów na dłuższy czas.

Objęcie osiedla Strefą Płatnego Parkowania przyniesie następujące korzyści:

- ograniczy liczbę pojazdów parkujących i wjeżdżających na Wierzbno, przyczyniając się do poprawy komfortu mieszkańców i jakości powietrza;

- spowoduje wzrost przychodów miasta z tytułu opłat za parkowanie;

- ograniczy nierówność traktowania mieszkańców osiedla w stosunku do mieszkańców innych rejonów miasta (np. mieszkaniec Śródmieścia parkuje na Wierzbnie za darmo, a mieszkaniec Wierzbna na Śródmieściu musi ponosić koszty parkowania).

https://zdm.waw.pl/sprawy/parkowanie/o-strefie-platnego-parkowania-niestrzez/

https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/rafal-trzaskowski-podnosimy-stawki-za-parkowanie-dwukrotnie-poszerzamy-strefe-63000.html

Zachęcamy do podpisywania petycji i upowszechniania jej treści.
SPP.jpg

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Tomasz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook