Wydłużenie trwania sesji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego

Pandemia daje w kość nam wszystkim. Wszyscy musieliśmy zmienić nasze dotychczasowe przyzwyczajenia i dostosować się do nowej rzeczywistości. Robimy to często kosztem swojego zdrowia i naszej wygody. Niestety nie można wszystkiego odkładać w nieskończoność. 

Czekają na nas Wszystkich egzaminy do przeróżnych licencji. Serwery ULCu jak zwykle pozwalają na rejestrację na egzaminy tylko wybranej ilości szczęśliwców, a sam ULC pozwala podchodzić do egzaminów tylko tym, którzy posiadają rezerwację lub których ta sesja, jest ostatnią z możliwych. Jest to dobra opcja na miesiąc lub dwa ale w dłuższej perspektywie doprowadzi do tego, że piloci zostaną zmuszeni podchodzić w jednej sesji do niemożliwej liczby przedmiotów, ponieważ nie będą mieli szczęścia zarejestrować się i będą musieli czekać do ostatniej sesji.

Chcemy zebrać podpisy, aby ULC zobaczył, że nie są to pojedyncze przypadki i uświadomił sobie, że problem dotyczy większej skali. Rozwiązaniem mogłoby być wydłużenie sesji do 3 lub 4 tygodni w miesiącu i wydłużenie godzin zdawania, tak jak miało to miejsce w miesiącach wiosenno-letnich.

UWAGA! Ważne aby w petycji używać prawdziwych imion i nazwisk (nawet przy podpisywaniu za pomocą konta na FB), ponieważ fikcyjne nazwy nie zostaną uznane przez urząd jako wiarygodny podpis. Po złożeniu podpisu konieczne jest też jego potwierdzenie poprzez kliknięcie w link z maila. Dzięki!

Kto może niech udostępnia. Podpisy zbieramy do 1 lutego.

Pełna treść petycji poniżej.

Sz. P. Piotr Samson
Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego 

Petycja w sprawie wydłużenia sesji egzaminacyjnych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego

    Występując w imieniu przyszłych i obecnych pilotów chcących podejść do egzaminów organizowanych przez Lotniczą Komisję Egzaminacyjną, chcielibyśmy zwrócić uwagę na problem powtarzający się przez większość czasu trwania pandemii. Zasady dopuszczania do egzaminów w danej sesji są proste – zostaje dopuszczony ten kandydat, który posiada rezerwację lub, który ma ostatnią możliwą do wykorzystania sesję. Każdego miesiąca, w dzień rejestracji serwery Urzędu Lotnictwa Cywilnego pozwalają na zdobycie rezerwacji tylko wybranej ilości szczęśliwców. Rozwiązanie polegające na zawężeniu grupy uprawnionej do zdawania egzaminów w danej sesji jest dobre jako rozwiązanie tymczasowe. W dłuższej perspektywie doprowadzi do tego, że kandydaci zostaną zmuszeni podchodzić w jednej sesji do niemożliwej do zdania liczby przedmiotów, ponieważ nie będą mieli szczęścia dokonać rezerwacji wcześniej i będą musieli czekać do ostatniej sesji.

Troszcząc się o nasze wspólne dobro i jednakowe cele, proponujemy aby wzorem kilku miesięcy roku 2020, wydłużyć czas trwania sesji egzaminacyjnych minimum do godziny 18 oraz przynajmniej co drugi miesiąc organizować sesję egzaminacyjną trwającą trzy tygodnie.