Zachowajmy zieleń na Służewcu!

budżet_plan.jpg

Warszawa, 09/05/2017

Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy
Pan Bogdan Olesiński
i v-ce Burmistrz
Pan Krzysztof Rinas
Rakowiecka 25/27, 02-517 Warszawa

Szanowni Panowie Burmistrzowie,
Mieszkańcy niedawno powstałych osiedli mieszkalnych w rejonie Służewca Biurowego zwracają się do Panów z petycją o wpłynięcie na zmianę decyzji podległemu Panom Wydziału Architektury, który wbrew stronie społecznej, budującym wokół deweloperom, a także wbrew planom Zarządu Zieleni miasta Warszawy, a także Biura Architektury i Planowania Przestrzennego dąży do wycinki okazałej zieleni zachowanej na działce oznaczonej jako 9KDD.

Wspomniana wcześniej działka jest byłą bocznicą kolejową, która zapewniała obsługę istniejących tu wcześniej zakładów przemysłowych. Przez lata nieużywania, natura sama doprowadziła ją do stanu, w którym jest to jedyne w okolicy miejsce zielone, które może pochwalić się okazałym drzewostanem, dającym zacienienie i komfort przebywania w terenie zielonym. Wokół nie ma już zakładów, a wyrosły i wyrastają bloki mieszkalne.

Działka ta jest elementem planowanego przez Zarząd Zieleni i Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego parku linearnego, zaczynającego się przy biurowcu D48, idącego po śladzie działki 13 KDD, przecinającego ulicę Suwak, ciągnącego się dalej za nowo budowanym hotelem przy terenach kolejowych i następnie łączy się z 9 KDD. Przy czym jest to jedyne miejsce, które nie wymaga nasadzeń, a jedynie uporządkowania.

Celem zagospodarowania wcześniej wspomnianej przestrzeni, do Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony i pozytywnie zaopiniowany projekt o nazwie: „ZIELONA ŚCIEŻKA DLA PIESZYCH z osiedla Nowy Mokotów do ulicy Racjonalizacji”.

Upór jakim wykazuję się podłegły Panom Wydział Architektury jest zaskakujący i wbrew wszystkim zainteresowanym stronom, w tym dewelopera, którego sprawa bezpośrednio dotyczy, dlatego liczymy na Państwa pomoc.

Apelujemy o Panów uwagę i zainteresowanie tą sprawą, to jedyne miejsce zielone na Służewcu!


Mieszkańcy Służewca Biurowego

32191136_1635625699840489_996116384683393024_n.jpg

plan_orientacyjny.jpg


Mieszkańcy Służewca Biurowego    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mieszkańcy Służewca Biurowego do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook